Została zgwałcona, o poczętym dziecku mówi z miłością

"Nie zamierzałam pozwolić, by niewinne życie zapłaciło za to, że jeden mężczyzna mnie skrzywdził."

Kobieta ma na imię Louise, ma 24 lata i została zgwałcona przez osobę, którą znała. W wyniku gwałtu poczęło się dziecko, o którym mówi, że jest aniołkiem.

- Zdecydowałam się wybrać życie, bo nie zamierzałam pozwolić, by niewinne życie zapłaciło za to, że jeden mężczyzna mnie skrzywdził - mówi Louise - Ona mnie nie skrzywdziła. Pomogła mi bym wzrastała i by rany się goiły. Jej celem jest po prostu cieszenie się życiem. 

- Gdy ludzie mówią, że aborcja jest konieczna w przypadku gwałtu, czuję że jest to bardzo nie fair - zwraca uwagę kobieta - Jeśli twoje ciało już rozpoczęło proces tworzenia życia, to próba jego zatrzymania jest po prostu szkodliwa. Poza tym czułam w sercu, że jej serce już bije. Decyzja by pójść i odebrać komuś szansę na życie, dręczyłaby mnie przez resztę życia - podkreśla

Louise opowiada, że dla niej córka jest aniołkiem i daje jej dużo nadziei. Pokazuje jej, że nie każda katastrofa musi się kończyć traumatycznym bólem. Może przynieść piękno, jeśli się go faktycznie szuka. 

- Cieszę się, że podjęłam decyzję, by ją mieć. Daje mi tak wiele radości - opowiada. Zwraca uwagę, że każdego dnia budzi się i widzi uśmiech dziecka. Gdyby podjęła inną decyzję to skończyłaby się ona katastrofą w sercu. - Stanie się matką, zmieniło mnie niewiarygodnie. Mam cel w życiu. I dało mi to naprawdę wiele siły. Uwielbiam bycie mamą. 

Louise zwraca się także do kobiet, które dowiadują się, że są w ciąży w wyniku gwałtu. - Zawsze jest nadzieja - mówi- Nie poddawaj się. Bo jeśli przetrwałaś tak traumatyczne doświadczenie i zostałaś obdarowana cudem, to najwidoczniej masz więcej potencjału niż myślałaś. Niech życie was obojga będzie twoim wyborem. Wybierz życie - mówi na koniec. 

Choice42 CHOICE42 - Louise's Story

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Wtorek
  rano
  9°C Wtorek
  dzień
  10°C Wtorek
  wieczór
  8°C Środa
  noc
  wiecej »