Zgwałcona przez dziadka postanowiła urodzić poczęte dziecko

"Ma niezwykłą więź ze swoim synkiem".

"Independent Media" publikuje ostatnio historie, które mają zwiększyć świadomość na temat przemocy wobec kobiet i dziewczynek. Nombuso (imię zmieniono) miała 12 lat, gdy dziadek ją zgwałcił. Dziewczynka zaszła w ciążę. Jej mama Busisiwe (imię zmieniono) w tym czasie przebywała w szpitalu po wypadku samochodowym. Kiedy wróciła do domu w Diepkloof w Soweto (południowa Afryka), okazało się, że jej najstarsza córka zmarła na zapalenie opon mózgowych, Nombuso nosiła dziecko swojego 66-letniego dziadka, a jej mąż zniknął.

Gdy Busisiwe dowiedziała się, że Nombuso jest w ciąży, zabrała ją do kliniki. Chciała mieć pewność, że córka i dziecko są w dobrej kondycji. Lekarze pytali dziewczynkę, co chce zrobić z dzieckiem, odpowiedziała, że chce je zatrzymać. - Moja córka wiedziała, co się stało i że jej synek został poczęty z gwałtu. Nie możemy tego zmienić. Widzę, jak na niego patrzy. Mają niezwykłą więź - mówi Busisiwe. - Kocham go. Nie wie nic o gwałcie swojej mamy. Jest darem i błogosławieństwem od Boga. 

Chłopczyk ma 2 lata. Busisiwe zwraca uwagę, że córka tęskni za synkiem, gdy nie ma go w pobliżu. Lubi się z nim bawić i bardzo się o niego troszczy. - Gdy będzie wystarczająco duży, by zrozumieć, jak został poczęty, zaangażuję pracowników socjalnych i psychologów, abyśmy mogli mu powiedzieć prawdę. 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  28.11.2017 14:51
  Zmuszanie lub oczekiwanie od dziewczynek w wieku 10 i kilkunastu lat do rodzenia dzieci z gwałtu jest obrzydliwe. Układ rozrodczy tych dziewczynek jest nieprzystosowany do ciąży i porodu. O ile w ogóle takie dziecko (Sic!) przeżyje ciążę czy poród (a to jest obarczone bardzo dużym ryzykiem zgonu w tym wieku) to w najlepszym razie będzie mieć trwale zdeformowany - uszkodzony układ rozrodczy. To do czego nawołujecie tym artykułem jest głęboko niemoralne. Każdy człowiek - także dziewczynka czy kobieta - ma prawo chronić SWOJE życie i zdrowie.
 • Gość
  28.11.2017 14:56
  Prawdopodobieństwo zgonu w trakcie porodu u nastoletnich mężatek jest dwukrotnie wyższe niż u kobiet dwudziestokilkuletnich, a w przypadku dziewcząt poniżej 16. r.ż. – pięciokrotnie) http://polki.pl/rodzina/ciaza,jakie-powiklania-moga-wystapic-w-ciazy-u-nastolatki,10411620,artykul.html.
 • Gość
  28.11.2017 14:59
  . Ciąża młodocianych jest wciąż aktualnym
  problemem medycznym i  społecznym.
  Czynnikami warunkującymi występowania
  ciąży wśród osób nieletnich są: obniżający
  się wiek inicjacji seksualnej, niski poziom
  edukacji seksualnej, brak dojrzałości
  psychospołecznej, patologie i  negatywne
  wzorce rodzinne.
  2. Okres ciąży u  małoletniej wiąże się z  ryzykiem
  licznych komplikacji, między innymi:
  przedwczesnym odklejeniem
  łożyska, małowodziem, nadciśnieniem
  indukowanym ciążą czy niewydolnością
  szyjkowo-cieśniową. Istnieje też
  niebezpieczeństwo wystąpienia przedwczesnego
  porodu oraz powikłań poporodowych,
  takich jak: pęknięcia części miękkich
  kanału rodnego, łożysko przodujące
  i krwawienia z kanału rodnego. Częściej niż
  u  kobiet dojrzałych konieczne jest wykonanie
  cesarskiego cięcia.
  3. Okres połogu wiąże się z  dużym
  obciążeniem emocjonalnym młodocianej
  matki i może powodować liczne problemy
  natury psychospołecznej. Przekłada się to
  na fakt, iż małoletnie ciężarne częściej niż
  kobiety dorosłe decydują się na oddanie
  dziecka do adopcji. http://www.medical-technologies.eu/upload/09_mlodociane_macierzynstwo_jako_problem_medyczny_i_spoleczny.pdf
 • Paweł
  29.11.2017 07:52
  O wiele więcej szkod wynika z zabicia dziecka poczętego niż z urodzenia w tak młodym wieku i to w takich okolicznościach tym razem wygrala miłość matki do dziecka a dziadek powinien siedzieć w obozie pracy i pokutowac każdego dnia za to co zrobił
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Środa
  wieczór
  2°C Czwartek
  noc
  1°C Czwartek
  rano
  2°C Czwartek
  dzień
  wiecej »