Premier: Będziemy wytaczać procesy cywilne redakcjom, które będą mówić o winie całego narodu polskiego

Kłamcy historyczni, którzy oczerniają Polskę nadal zasługują na potępienie; będziemy na pewno wytaczać procesy cywilne tym redakcjom, które będą mówić o winie całego narodu polskiego - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki a także premier Izraela Benjamin Netanjahu podpisali w środę wspólną deklarację rządów polskiego i izraelskiego. Wcześniej w środę Sejm i Senat przyjęły nowelizację ustawy o IPN, którą tego dnia podpisał też prezydent Andrzej Duda.

Premier podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przez ostatnie 2,5 roku "zdziałał dużo więcej dla odbudowania prawdziwej polityki historycznej, opowieści o bohaterskiej Polsce, bohaterskich Polakach, również i przede wszystkim z czasów II wojny światowej, tą zakłamaną w czasach komuny, ale również zakłamywana w czasach III RP". "Zrobiliśmy więcej niż rząd PO-PSL przez poprzednie 8 lat" - podkreślił.

"Kłamcy historyczni, którzy oczerniają Polskę nadal zasługują na potępienie. (...) Będziemy na pewno wytaczać procesy cywilne tym redakcjom, które będą mówić o winie całego narodu polskiego, dlatego to jest podkreślane tutaj w deklaracji, że ani Polacy, ani Polska, ani cały naród polski nie ponoszą w najmniejszym stopniu winy za niemiecki Holokaust, niemieckie piekło na ziemi polskiej" - mówił. Dodał, że pięć miesięcy od uchwalenie w styczniu nowelizacji ustawy o IPN do obecnych zmian w ustawie były po to, "żeby zmienić tę świadomość, żeby pokazać realia II wojny światowej, rzeczywistość jaka wtedy panowała, żeby bronić szacunku do Polski, żeby bronić naszych racji i żeby bronić honoru Polski, honoru naszych przodków".

"Jestem przekonany, że dzisiaj po tym trudnym okresie uświadomiliśmy w tylu zakątkach świata, że nie było +polskiego gestapo+, nie było +polskich obozów śmierci+, a za ratowanie współobywateli żydowskich była kara śmierci nie tylko dla tych, którzy ratowali, była kara śmierci dla całych rodzin, dla całych wiosek" - mówił.

Podkreślił, że "takich wiosek brutalnie spalonych przez Niemców, przez nazistowskich Niemców i ich kolaborantów, kolaborantów niezależnie jakiej religii, jakiej narodowości, jakiego światopoglądu, takich wiosek były dziesiątki, były setki, pomordowanych, spacyfikowanych wiosek polskich na terenach Polski okupowanej przez Niemców".

«« | « | 1 | » | »»
 • Anna Panna
  27.06.2018 22:55
  Będziemy wytaczać procesy, ale nie będziemy karać. Będziemy wytaczać dla wytaczania. Będziemy wytaczać aby ponosić koszty.
 • Jkl
  28.06.2018 07:09
  A kiedy zniesienie umów o dzieło? Kiedy godne pensje dla ludzi? Kiedy walka z biedą w Polsce? Kiedy zasypanie coraz większego rowu pomiędzy biednymi i bogatymi w naszym kraju? Kiedy wreszcie przyjęcie ustaw w sposób pełny chroniący życie ludzkie? Kiedy pomoc niepełnosprawnym? Niech bogaci przestaną dalej gromadzić swoje majątki. Dobra tej ziemi powinny być równomiernie dystrybuowane. Nie mogą jedni mieć milionów na kontach, w drudzy żyć w skrajnej biedzie. Niech tym zajmie się nasz rząd.
 • albert
  28.06.2018 08:26
  Pan Premier będzie wytaczał, a oni będą się zataczać, ale ze śmiechu!
 • Gość
  28.06.2018 10:59
  Premier nie wie o czym mówi, przykre to stwierdzenie ale prawdziwe.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Wtorek
  noc
  20°C Wtorek
  rano
  25°C Wtorek
  dzień
  25°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »