Świat potrzebuje nawróconych kapłanów

Wbrew zewnętrznej propagandzie postmodernistycznej świat potrzebuje kapłanów – powiedział abp Józef Michalik, podczas Mszy Krzyżma w Przemyślu.

Zwracając się do obecnych na uroczystości księży przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że nawrócenie kapłańskie to „bardzo pilna sprawa. Nie należy go odkładać, bo jeśli zaniedbamy to zadanie, świat nas boleśnie będzie odzierał z grzechu, jak to codziennie słyszymy: Irlandia, Stany Zjednoczone, Niemcy. Przyjdzie jednak kolej i na Kościół w Polsce” – powiedział abp Michalik.

Przewodniczący episkopatu dodał, że kapłańskie posługiwanie tylko wtedy ma właściwy sens, jeśli odbywa się przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. Tu tkwi tajemnica skuteczności oraz kapłańskiego posługiwania i życia.

«« | « | 1 | » | »»
 • ksiadzmar
  02.04.2010 00:12
  Tak właśnie jest księże arcybiskupie, Kościół potrzebuje nawróconych kapłanów. W chwili mojego nawrócenia dotarło do mnie ogromnie mocno, że dopóki kapłani się nie nawrócą to i ludzie się także nie nawrócą. Oczywiście, każdy ma grzechy i kapłani w Polsce także, więc to już na serio najwyższy czas na nasze kapłańskie nawracanie, bracia kapłani jesteśmy przyjaciółmi Oblubieńca, została nam powierzona Oblubienica-Kościół i naszym jedynym zadaniem i zajęciem jest doprowadzenie tej Oblubienicy, tych ludzi, tych parafian, tej młodzieży, tych dzieci których Bóg powierzył naszej opiece wprost do Niego, do Oblubieńca. My mamy pokazać ludziom jak bardzo Bóg ich kocha, jak z miłości do ludzi dał się przybić do krzyża i jak z tej miłości daje po zmartwychwstaniu nadzieję życia wiecznego. Dlatego za każdym razem, gdy którykolwiek kapłan nie prowadzi ludzi do Jezusa, tylko prowadzi ich do siebie wówczas staje się złodziejem!!! Otrzymał bowiem od Boga skarby, dary, charyzmaty, zdolności i ma dzięki nim pokazywać ludziom drogę do Boga a nie do siebie. Proszę więc Was bracia kapłani byście to mieli na uwadze a Was drodzy wierni byście przypominali kapłanom, że mają Was prowadzić do Jezusa a nie do siebie i czasami trzeba to zrobić nawet bardzo mocno i stanowczo, by uratować kapłana przed złą drogą, przed grzechem, a nawet przed zgorszeniem. (...)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  25°C Sobota
  wieczór
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  wiecej »