Diabeł mówi: "To koniec!". Nie tak jest po Bożemu

Ponad 300 czcicieli Bożego Miłosierdzia wyruszyło w 10. Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka. Pątnicy idą pod hasłem: "Nie chcę życia byle jakiego...".

- Na tej pielgrzymce nogi nie bolą - reklamują pątnicy i wyruszają w drogę. Pod sztandarem Bożego Miłosierdzia po raz 10. z sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka. Hasłem tegorocznej wędrówki są słowa zaczerpnięte z modlitwy św. Stanisława Kostki: "Nie chcę życia byle jakiego...".

Zobacz GALERIĘ >>

Przed wyruszeniem w drogę pątnicy uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył ks. Bartłomiej Pergoł. Podczas homilii ks. Michał Dłutowski zachęcił, by odkryć św. Faustynę jako siostrę, osobę, która pomaga w rodzinach. - Przez s. Faustynę Bóg czyni wielkie rzeczy, szczególnie w sytuacjach bez wyjścia. To diabeł podpowiada, że to już jest koniec, że zostaje tylko rozwód. Nie, nie tak jest po Bożemu - mówił.

Kaznodzieja uświadomił także pielgrzymom wyjątkowość miejsca, z którego wyruszają. 25 marca 1936 r. w klasztorze przy ul. Żytniej s. Faustynie objawiła się Matka Boża i przypomniała, że misją zakonnicy jest głoszenie światu Bożego miłosierdzia. "Ja dałam Zbawiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Tego, który przyjdzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako sędzia sprawiedliwy" - przypomniał słowa z "Dzienniczka" kapłan.

Diabeł mówi: "To koniec!". Nie tak jest po Bożemu   Agata Ślusarczyk /Foto Gość Pątnicy, oprócz osobistych intencji, modlą się o nowe powołania kapłańskie i zakonne - Czasami pielgrzymujemy daleko - do Fatimy, Medjugorie, tymczasem tu, w stolicy Polski, objawiła się Maryja. O tym głosiłem kazania i ziarno z "Dzienniczka" s. Faustyny padło na glebę serca Jadwigi z Wołomina, która podczas pielgrzymki na Jasną Górę powiedziała: "Księże, coś musimy zrobić, musimy zorganizować pielgrzymkę, bo tutaj, na Żytniej, jest miejsce święte" - wspominał początki inicjatywy kaznodzieja.

Nawiązując z kolei do Ewangelii o ziarnie i chwaście, zwrócił uwagę, że "żyjemy w czasach chaosu spowodowanego przez nieprzyjaciół, ludzi, którzy są posłuszni złemu duchowi i chcą w przypływie wrogości zniszczyć cywilizację chrześcijańską". - Chcą zniszczyć Kościół, rodziny, Polskę. I to się dzieje. Obserwujemy upadek godności kobiety, jest moda na tatuaże, kryzys autorytetu mężczyzny w rodzinie, zawirowania w Kościele - ubolewał.

Skutkiem czasów chaosu, w ocenie kapłana, jest także spadek powołań. Odpowiedzią na to jest pielgrzymka do Ostrówka, która idzie w piątym roku 9-letniej nowenny w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. - Wpisuje się ona w nieustającą modlitwę Kościoła o nowych robotników - przypomniał.

Zaznaczył, że dziś potrzeba w Kościele nowej gorliwości i określenia swojej tożsamości. - Teraz jest czas miłosierdzia, czas wzrastania, czas określania się, kim jestem, to jest czas wielkiej łaski - miłosierdzie uprzedza sprawiedliwość - mówił.

Dwudniowa pielgrzymka zakończy się 29 lipca o godz. 15 Mszą św. w Domu św. Faustyny w Ostrówku pod przewodnictwem ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej Romualda Kamińskiego. Organizatorzy spodziewają się ok. 450 osób. W ubiegłym roku w pielgrzymce wzięło udział 450 pątników.

Podczas dwóch dni wędrówki pątnicy pokonają dystans ok. 45 km.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Piątek
noc
23°C Piątek
rano
33°C Piątek
dzień
34°C Piątek
wieczór
wiecej »