List otwarty do Andrzeja Wajdy

Poniżej publikujemy treść listu, jaki w imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie wystosował dr Jerzy Bukowski hm - rzecznik POKiN.

Szanowny Panie!

            Zwracamy się do Pana jako do jednego z współtwórców słynnej polskiej szkoły filmowej, a zarazem mistrzów tzw. kina moralnego niepokoju, aby rozpatrzył Pan możliwość ufundowania stypendiów finansowych dla rodzin ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, przeznaczając na ten cel tantiemy z licznych emisji Pańskiego znakomitego filmu pt. „Katyń”, o który zabiegają obecnie kinematografie i telewizje z całego świata.

            Jest rzeczą oczywistą, że Pańskie dzieło już jest i będzie jeszcze wyświetlane w wielu krajach w związku z tragedią narodową sprzed tygodnia, niosąc milionowej widowni prawdę o zbrodni katyńskiej.

            Pański list otwarty do metropolity krakowskiego, księdza kardynała Stanisława Dziwisza, w którym protestuje Pan wraz z Małżonką przeciw pochowaniu prezydenckiej pary Marii i Lecha Kaczyńskich w podziemiach królewskiej katedry na Wawelu jest dla nas niemiłym zaskoczeniem, ale zarazem dowodem Pańskiego żywego zainteresowania sprawami publicznymi. Skoro tak bardzo leżą one  Panu na sercu, serdecznie prosimy o kolejny, tym razem konkretny dowód Pańskiego zaangażowania w postaci pozytywnej reakcji na zgłoszoną powyżej propozycję.

Z wyrazami należnego szacunku
W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich
i Niepodległościowych w Krakowie

dr Jerzy Bukowski hm
rzecznik POKiN

 

Od Redakcji

Ponieważ komentarze coraz częściej przypominają bluzg, wątek dyskusji zamknięto.

Joanna Kociszewska

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • M.R.
  16.04.2010 23:15
  Prawda jest taka, że te obrzydliwości to w skali kraju produkuje ok. 200 - 300 osób (na 38 mln.). Jest to wszystko według jednego wzoraca, ta twórczość ociekająca jadem rodem z ubeckich kazamatów. Najbardziej obrzydliwe jest nawet nie opluwanie Kaczyńskiego, bo to przez cały czas i nawet trzech dni żałoby nie wytrzymali, ale te kubły pomyj na rodziny zabitych, szczególnie te wielodzietne, to się włos na głowie jeży. Tak jakby śmierć się autorów tych ekskrementów nie imała. No i ataki na kard. Dziwisza. Powiedzmy sobie szczerze, Jan Paweł II zalazł za skórę niektórym, ale musieli milczeć. Teraz wykorzystują każdą okazję do ataków i spektaklów nienawiśći. Mieliśmy przedsionek tego zaraz po śmierci Papieża, a to z pewnością nie koniec. Zresztą co tu się dziwić? Tyle kasy państwowej poszło na tę propagandę, a jaki jest jej skutek to widać po kolejce do Belwederu. To musi frustrować. Przecież Polska po 20 latach miała nie tak wyglądać.
 • malasmol
  16.04.2010 23:15
  Wawel nie należy ani do państwa Wajdów (przy całym szacunku), ani do córek Marszałka. Ogrom tragedii, zasługi Prezydenta opowiadają się za pochowaniem go na Wawelu. Nikt nie jest i nie był krystaliczny. Z królów spoczywających w kryptach wawelskich na ołtarze wyniesiono tylko św. Jadwigę. Zamiast się kłócicić, lepiej się pomodlić.
 • NOWY
  17.04.2010 00:21
  Podobno ojciec pana Wajdy zostal zastrzelony w katyniu.A PAN PREZYDENT lecial tam w obronie JEGO OJCA i prawdy o Katyniu.JAK MOZNA PANIE WAJDA.TY PO TYM LISCIE PROTESTACYJNYM JESTES NIKIM.WYJEDZ Z TEGO KRAJU.
 • Serafin
  17.04.2010 00:34
  Nie jest to jedyny list otwarty, którego adresatem jest p. Wajda po tym jak sam opublikował swój list na łamach Gazety Wyborczej. Polecam m.in: http://dariuszlipinski.wordpress.com/2010/04/15/list-otwarty-do-andrzeja-wajdy/
  Nie ma sensu rozczulać się nad tematem,, bo sprawa pochówku Pary Prezydenckiej jest już definitywnie zamknięty.
  Powiem tylko tyle - p. Wajda byłby ostatnim, po którym bym się spodziewał takiej reakcji. Niestety, pozory mylą...
  Ciekaw tylko jestem, czy kiedyś odpowie na te listy...
Dyskusja zakończona.
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7
8°C Środa
dzień
8°C Środa
wieczór
5°C Czwartek
noc
2°C Czwartek
rano
wiecej »