Spór o najsłynniejszą polską kolejkę rozstrzygnie sąd, nie widać jednak szans na jego szybkie zakończenie. Jak dowiedziała się "Rz", dopiero w styczniu 2019 r. odbędzie się posiedzenie dotyczące wniosku o potwierdzenie służebności gruntów - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".
"Z kolei w sprawie wytoczonej przez Tatrzański Park Narodowy nie ma jeszcze wyznaczonego terminu. Wcześniej, bo w pierwszej połowie listopada, kolejka będzie wyłączona z ruchu - jednak nie ze względu na konflikt, lecz remont" - informuje dziennik.
Jak podaje gazeta, "awantura wybuchła w styczniu, gdy TPN nakazał Polskim Kolejom Linowym w ciągu kilku dni rozebrać kolejkę. Po przerzucaniu się przez strony sporu argumentami w mediach oraz próbach mediacji sprawa trafiła do sądu".
Jak potwierdziła "Rzeczpospolita" w PKL, demontaż kolejki nie jest planowany. "Natomiast jesienią (od 5 do 14 listopada) można się spodziewać przerwy technicznej, ale nie ma ona związku ze sporem w TPN. Tego typu remonty pomiędzy sezonem letnim a zimowym będą przechodziły wszystkie kluczowe obiekty turystyczne" - pisze dziennik.
"Nasz wniosek dotyczy zaniechania naruszeń przez PKL, czyli korzystania przez tę firmę bez tytułu prawnego z działek TPN, nad którymi biegnie infrastruktura kolei linowej. Strony wymieniają się pismami procesowymi, przywołując kolejne argumenty na poparcie swoich racji" - cytuje "Rz" Szymona Ziobrowskiego, dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.