Protest przed UW

Studencki Komitet na rzecz Wolności Badań Naukowych, protestując przeciw odwołaniu konferencji z udziałem dr. Paula Camerona, zarzuca władzom UW m.in. promowanie homoseksualizmu. Władze uczelni podtrzymują opinię, że poglądy autora odwołanej konferencji nie są naukowe.

Demonstracja, w której wzięło udział kilkanaście osób, była reakcją na decyzję władz Uniwersytetu Warszawskiego o odwołaniu konferencji "Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje" z udziałem znanego z krytycznych wypowiedzi na temat homoseksualizmu dr. Paula Camerona. Konferencja miała odbyć się 20 kwietnia na terenie uczelni.

"To jest protest przeciwko odwołaniu konferencji, podczas której prelegenci z naukowego punktu widzenia krytycznie wypowiadaliby się na temat homoseksualizmu" - powiedział PAP jeden z organizatorów demonstracji Maciej Maleszek ze Studenckiego Komitetu na rzecz Wolności Badań Naukowych. "Ta decyzja uczelni dyskryminuje nas" - ocenił. W jego opinii, dr Paul Cameron prowadzi rzetelne i naukowe badania na temat homoseksualizmu.

Maleszek podkreślił też, że władze uczelni zgadzają się na organizowanie spotkań i konferencji z aktywistami gejowskimi. "To jest niepokojące" - zaznaczył.

Jako przykład promocji homoseksualizmu na UW podał m.in. fakultet "Gender Studies" w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. "Tam się świadomie rozmywa pojęcie płci i promuje ruch homoseksualny" - ocenił Maleszek.

Protestujący przed bramą uczelni trzymali transparenty z napisami: "Wolność dla prawdy o homoseksualizmie", "Dość homodyktatury na Uniwersytecie Warszawskim", "Dość propagandy - czas na prawdę o dewiacjach", "Magnificencjo - nie lękaj się prawdy naukowej", "Stop promocji homoseksualizmu na UW".

Wznosili też hasła i rozdawali ulotki z adresami e-mail do rektora uczelni prof. Katarzyny Chałasińskiej-Macukow i prorektora prof. Marty Kicińskiej-Habior, która odwołała konferencję z udziałem Camerona. "Zapytaj władze warszawskiej Alma Mater, dlaczego stosują podwójną miarę" - napisali w ulotce.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka UW, Anna Korzekwa, władze uczelni podjęły decyzję o odwołaniu konferencji, ponieważ poglądy Camerona nie są naukowe. "Utrwalają stereotypy i szerzą nienawiść. Nie możemy zgodzić się na szerzenie opinii o tym, że np. gejów należy poddawać kwarantannie i leczyć" - wyjaśniła. Zastrzegła, że organizatorzy odwołanej konferencji nie ujawnili przy jej zgłoszeniu, że prelegentem będzie Cameron.

Rzeczniczka nie zgodziła się także z zarzutem, że uczelnia wspiera aktywistów gejowskich np. poprzez prowadzenie fakultetu "Gender Studies". "Tego rodzaju studia są na każdej renomowanej uczelni na świecie i nie mają nic wspólnego z propagowaniem homoseksualizmu" - powiedziała. Wyjaśniła, że pojęcie "gender" odnosi się do zachowań, które społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet. Podała także przykładowe zajęcia: "Sztuka kobiet i sztuka feministyczna", "Witkacy i gender", "Miłość i ekonomia".

Przypomniała też, że decyzję o odwołaniu wykładów Camerona podjął rok temu Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w tym roku m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Sobota
rano
29°C Sobota
dzień
30°C Sobota
wieczór
26°C Niedziela
noc
wiecej »