Kardynał poprowadzi wiec

Kard. Roger Mahony poprowadzi 1 maja wiec ulicami Los Angeles, w którym jego uczestnicy wyrażą sprzeciw wobec nowego prawa imigracyjnego stanu Arizona. W proteście udział mają wziąć dziesiątki tysięcy Amerykanów.

Tod Tamberg, rzecznik archidiecezji Los Angeles, zapowiedział, że metropolita podejmie także inne działania przeciwko surowemu prawu stanowemu, zamierza także aktywnie włączyć się w kampanię na rzecz zmiany federalnego prawa imigracyjnego.

W miniony czwartek, 29 kwietnia, archidiecezja otworzyła stronę internetową pt. „Twarze imigrantów” opartą na pomyśle purpurata, by za pomocą osobistych historii konkretnych imigrantów opowiedzieć, jak wadliwy system imigracyjny wpływa na ich życie. Na portalu zobaczyć można trzy filmy wideo, w których nielegalni imigranci z Los Angeles rozmawiają o swoim codziennym życiu z kard. Mahonym.

Kardynał, który w lutym przyszłego roku osiągnie wiek emerytalny, uznawany jest za jednego z najbardziej zaangażowanych społecznie amerykańskich hierarchów. Przyjęcie przez Arizonę nowego prawa imigracyjnego nazwał „tragedią”. Na swoim blogu internetowym określił je jako „najbardziej regresywnym, podłym i bezużytecznym antyimigracyjnym prawem”, nawiązującym do totalitarnych praktyk hitlerowców i sowieckich komunistów. Zdaniem metropolity, przyjęte zmiany wyrastają z przekonania, ze imigranci przybywają do kraju, by „rabować, plądrować i konsumować środki publiczne”.

Nowe prawo imigracyjne stanu Arizona graniczącego z Meksykiem pozwala m.in., by policja zatrzymywał wszystkich podejrzanych o nielegalny pobyt w USA, nawet, jeśli nie popełnili oni żadnego przestępstwa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  8°C Poniedziałek
  noc
  4°C Poniedziałek
  rano
  10°C Poniedziałek
  dzień
  11°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »