Łagiewniki: 10. rocznica kanonizacji s. Faustyny

„Promieniowanie orędzia Miłosierdzia” – pod takim hasłem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyło się okolicznościowe sympozjum z okazji 10. rocznicy kanonizacji Siostry Faustyny.

W obchodach rocznicowych wzięli udział teologowie, naukowcy, kapłani, osoby konsekrowane, ludzie ze świata kultury i sztuki oraz apostołowie Miłosierdzia Bożego z całej Polski, a także z innych krajów Europy i świata.

30 kwietnia uroczystą Eucharystię, której przewodniczył kard. Franciszek Macharski, poprzedziło okolicznościowe sympozjum, zorganizowane przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, rektorat sanktuarium i katedrę duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Kard. Stanisław Dziwisz przywołał słowa Jezusa z Dzienniczka św. Siostry Faustyny: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego”. Metropolita krakowski przypomniał o orędziu Miłosierdzia, które ona z niezwykłą delikatnością przekazała Kościołowi, a Sługa Boży Jan Paweł II ukazał całemu światu.

W referatach przedstawiono rolę Jana Pawła II i Benedykta XVI w ukazywaniu światu życia i misji św. Siostry Faustyny, jej wpływ na życie Kościoła, rolę jej kierowników duchowych i zgromadzenia w wypełnianiu jej posłannictwa oraz zasięg promieniowania orędzia Miłosierdzia we współczesnym świecie. Wszystkie referaty ukazały się już w publikacji książkowej. Przy tej okazji pamiątkowe statuetki św. Siostry Faustyny i medale okolicznościowe otrzymały osoby najbardziej zasłużone w dziele szerzenia orędzia Miłosierdzia.

W programie obchodów jest także dzisiejsza premiera koncertu zatytułowanego Moja Miłość, w całości opartego na tekstach z Dzienniczka św. Siostry Faustyny, z muzyką Zbigniewa Małkowicza, w wykonaniu zespołu Lumen z Poznania.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  13°C Sobota
  noc
  10°C Sobota
  rano
  12°C Sobota
  dzień
  12°C Sobota
  wieczór
  wiecej »