"Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane"

Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie wydanym 30 listopada. W tym dniu mija rok od złożenia projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję”.

Arcybiskup Stanisław  Gądecki przywołał słowa św. Jana Pawła II z Kalisza, gdzie w 1997 r. papież Polak mówił: „Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. (…) Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości!”.

„Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce to prawo człowieka do życia wciąż jest łamane” – dodał Przewodniczący Episkopatu.

Metropolita Poznański podkreślił, że nauka stoi na straży życia ludzkiego. „Obraz USG pokazuje dziecko w pierwszych tygodniach życia w łonie matki. Około 20 dnia po poczęciu zaczyna bić serce dziecka, w siódmym tygodniu widać oczy, nos, uszy i wargi, zaś w 16 tygodniu pojawiają się linie papilarne. Widać jak dziecko w łonie matki uśmiecha się, ziewa, płacze, porusza palcami u rąk i nóg. Wobec tych faktów naukowych nie możemy przechodzić obojętnie” – zaznaczył abp Gądecki.

Rok po złożeniu projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję” Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że projekt poparło ok. 830 tys. osób. „Obywatele naszego kraju popierają ten projekt, który wyklucza przesłankę eugeniczną. Jest to ważny krok w stronę ochrony życia każdego człowieka” – czytamy w komunikacie.

Abp Gądecki przypomniał, że biskupi, zgromadzeni na Jasnej Górze na zebraniu plenarnym 19 listopada br., zwrócili się z prośbą o modlitwę, aby prawo stanowione chroniło życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. „Prośbę o modlitwę w tej intencji kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie do kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz naszych rodaków w kraju i na świecie” – apeluje w komunikacie.

Przewodniczący Episkopatu zawierzył sprawę ochrony życia każdego człowieka Maryi, Królowej Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • TomaszL
  01.12.2018 13:46
  Może czas zacząć głośno upominać się o te niewinne istoty? Może czas jasno to mówić przy okazjach gdy władza chce błyszczeć w świetle świątyń. Była ostatnio taka świetna okazja - 100 lecie odzyskania niepodległości. Ile głosów biskupów wołających o ochronę życia było wtedy słychać?

  Idą Święta, jest czas głośno zawołać z ambon. Szczególnie tam, gdzie w pierwszych ławkach zasiądą politycy partii rządzącej. Ale....
 • katolik
  01.12.2018 17:10
  + W pewnej chwili kiedy się odprawiała adorację za naszą Ojczyznę, ból ścisnął duszę i zaczęłam się modlić w następujący sposób: Jezu najmiłosierniejszy, proszę cię przez przyczynę Twoich, a szczególnie przez przyczynę Matki Twojej najmilszej, która Cię wychowała z Dziecięctwa, błagam Cię, błogosław Ojczyźnie mojej. Jezu, nie patrz na grzechy nasze, ale spójrz się na łzy dzieci małych, na głód i zimno jakie cierpią. Jezu, dla tych niewiniątek, udziel mi łaski, o którą Cię proszę dla Ojczyzny mojej. W tej chwili ujrzałam Pana Jezusa, Który miał oczy zaszłe łzami i rzekł do mnie: - widzisz córko Moja, jak bardzo Mi ich żal, wiedz o tym, że one utrzymują świat. (Dz 286)
 • dariusz12
  02.12.2018 13:24
  Jestem przekonany, że PIS ma większość w Sejmie ze względów na uporządkowanie spraw z aborcją. Jeżeli tego nie zrobią, to tą większość stracą i nigdy już jej nieb otrzymają.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  16°C Czwartek
  noc
  12°C Czwartek
  rano
  17°C Czwartek
  dzień
  17°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »