Wrocław: Wigilia dla ubogich i potrzebujących

Kilkaset osób wzięło udział w poniedziałek na wrocławskim Rynku w wigilii dla ubogich i potrzebujących. Spotkanie zorganizowali Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i samorząd miasta.

Na wigilijnych stołach w Rynku przygotowano ponad tysiąc porcji tradycyjnych potrwa wigilijnych, m.in. barszczu z uszkami, grochu z kapustą, rybę po grecku, śledzie i pierogi.

Metropolita wrocławski abp. Józef Kupny podkreślił, że niezwykle ważne jest duchowe i religijne potraktowanie takiego wigilijnego spotkania. "Życzę wszystkim, by zyskali Boga w sercu, ponieważ im więcej mamy Boga w sercu, tym nasze relacje, stosunek do siebie nawzajem staje się lepszy, łagodniejszy i przychylniejszy. Życzę zgromadzonym pokoju ducha" - powiedział hierarcha.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zwrócił uwagę na wspólnotowy charakter świąt Bożego Narodzenia. "Są to święta, podczas których nikt nie powinien być sam. Wrocław pamięta o wszystkich, a w szczególności o tych, którzy są gorzej usytuowani, dlatego od czterech lat zbieramy się tutaj w Rynku na wigilii. Życzę wszystkiego dobrego i pomyślności" - powiedział.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski podkreślił, jak ważne jest nie tylko świąteczne spotkanie, ale również wypływająca z niego nadzieja. "Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej nadziei. Dlatego życzę państwu i sobie, byśmy mogli dostrzec tę nadzieję i ją poczuć w sobie" - powiedział wicemarszałek.

Wigilię dla ubogich i potrzebujących organizują Caritas Archidiecezji Wrocławskie i władze miasta.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Poniedziałek
  rano
  20°C Poniedziałek
  dzień
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  wiecej »