Po prawie 50 latach od ostatniego konfliktu, kiedy oba kraje starły się w wojnie o secesję Bangladeszu (1971) następuje eskalacja zbrojnych incydentów. Zaniepokojenie rosnącym napięciem w tych dwóch uzbrojonych w broń atomową krajach, wyrażają pakistańscy biskupi.
Po ataku terrorystycznym w Kaszmirze 14 lutego, w którym zginęło 42 indyjskich żołnierzy, indyjskie myśliwce dokonały ataku na – jak stwierdzono - „obóz treningowy dla zbrojnych ekstremistów”, znajdujący się na terytorium Pakistanu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indii podało, że „zabito 300 terrorystów”. Pakistan natomiast twierdzi, że zestrzelił dwa indyjskie myśliwce i wziął w niewolę pilotów. Nie spotkało się to, jak na razie z reakcją ze strony Indii.
„Indie i Pakistan muszą szanować siebie na wzajem i spojrzeć realistycznie na rzeczywistość, pracując wspólnie dla dobra obywateli, zamiast sobie grozić. Przywódcy obu tych krajów muszą pracować nad utrzymaniem pokoju, jako sprawą priorytetową”. Z takim apelem zwrócił się bp Samson Shukardin z pakistańskiej diecezji Hajdarabad. Hierarcha potępił stanowczo atak terrorystyczny w Kaszmirze, ale zarazem każdą zbrojną reakcję odwetową. Prosił Boga, by przemienił serca ludzi, żeby zaprzestali jakichkolwiek działań mogących prowadzić do wojny.
W akcji bierze udział ponad 150 strażaków zawodowych i OSP i inne służby.
Wielkanoc w Kościele łacińskim przypada w tym samym czasie co żydowska Pascha.
A to z racji wspólnej w tym roku daty obchodów Wielkiej Nocy.
"Niech światło pokoju promieniuje na całą Ziemię Świętą i na cały świat."
W 2024 r. do Izraela przyjechał niecały milion turystów z zagranicy; w 2019 r. - ponad 4,5 mln.
Zorganizowano też ponad 100 protestów wymierzonych w Elona Muska.
Premier Izraela: nie skapitulujemy przed żądaniem Hamasu, by zakończyć wojnę