Bp Ignacy Dec: Seksualizacja dzieci to szatańska pokusa

Na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu biskup świdnicki skierował list do wiernych, w którym przestrzega przed zmianami w szkołach i przedszkolach.

Odnosząc się do Ewangelii o kuszeniu Jezusa, bp Ignacy zauważa, że i dziś diabeł nie rezygnuje z walki. „Szatan po porażce z Chrystusem nie wyprowadził się z tego świata. Jest i pozostanie tutaj do końca ziemskich dni. Niektórzy kaznodzieje mówią, że diabeł nigdy nie wyjeżdża na urlop, ustawicznie i pilnie pilnuje swoich interesów. Nadal przeszkadza ludziom w ich dialogu i przyjaźni z Bogiem, posługując się kłamstwem, które ma pozór prawdy. Często przychodzi tam, gdzie się planuje, czy też już dokonuje się jakieś wielkie dobro. Sieje zamieszanie, przedkłada pozorną prawdę i fałszywe dobro. Często żeruje na ludzkich pożądliwościach, na skłonności ludzi do posiadania, do władzy, do znaczenia. Diabeł wcielał się wielokrotnie w ludzi, którzy kłamali i niszczyli drugich. Historia zna ich z imienia i nazwiska. Działał i działa on także w systemach, układach i strukturach społecznych” - czytamy w liście.

Biskup jednak zwraca uwagę na jedno, wyjątkowo szatańskie działanie. „Szatan dość skutecznie podsuwa człowiekowi pokusę hołdowania ciału i stawiania przyjemności ponad wszystko. Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych. Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT. Nie bardzo rozumiemy, komu i dlaczego zależy na tym, by zamiast zajęć z etyki, jako alternatywnych dla religii, wprowadzać za publiczne pieniądze zajęcia, które tak naprawdę służą demoralizacji dzieci. Jest to o tyle niebezpieczne, że dzieci na tym etapie rozwoju nie wiedzą, co jest dla nich dobre, a co złe. Natomiast to, co wydaje się chwilowo przyjemne, w przyszłości może prowadzić do nieszczęść. Przypominają się w tym kontekście słowa Pana Jezusa „kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! (…) biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie” (Mt 18,6-7)” - pisze biskup.

Apeluje przede wszystkim do rodziców. „Jako ludzie wierzący, dla których wola Boża jest najważniejsza, musimy koniecznie podjąć działania, które uniemożliwią coraz śmielsze działania gorszycieli. W rozpoczętym okresie wielkopostnym, powinniśmy zrobić rachunek sumienia także i w tej dziedzinie. Musimy zapytać: jak wypełniamy nasz obowiązek miłości Boga i bliźniego? Obowiązkiem rodziców podjętym przy okazji chrztu ich dziecka jest wychowanie potomstwa w wierze, a rodzice chrzestni wyrażali gotowość pomagania rodzicom w wypełnianiu ich obowiązku. Jak zatem strzeżecie wiary swoich dzieci? W jakim duchu je wychowujecie? Czy przyzwalając na demoralizujące działania w przedszkolach i szkołach nie sprzeniewierzacie się swoim przyrzeczeniom? Nie można milczeć, gdy dzieje się zło. Władze oświatowe twierdzą, że na terenie przedszkola i szkoły nie może się dziać nic, co sprzeciwiałoby się przekonaniom i woli rodziców. Czuwajcie więc i pilnujcie: kto i jak wychowuje Wasze pociechy. Na co zgadzacie się, podpisując podsuwane Wam dokumenty na początku roku szkolnego?” - pyta, dodając, że można przytoczyć wiele przykładów, kiedy rodzice w porę zareagowali i z powodzeniem podjęli działania na rzecz wyeliminowania zagrożeń płynących z demoralizacji ich dzieci.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Tomaszszcz
  10.03.2019 16:31
  Gregor jak ty nic nie rozumiesz nic! Jaka edukacja seksualna w szkolach TYLKO I WYLACZNIE RODZICE MAJĄ PRAWO W TYM WZGLEDZIE WYCHOWYWAC SWE DZIECI NIKT INNY! ANI SZKOLA ANI PSEUDOEDUKATORZY NIKT ! Tylko RODZICE !
 • Andrzej Skulski
  10.03.2019 17:05
  Biskupowi odpowiadają raczej dzieci nieświadome które łatwo można manipulować i przez zboczeńców krzywdzić bo chyba nie wierzy że naukę o higienie, biologii i seksualności należy powierzyć katechetom. Jedno trzeba wiedzieć że jeżeli nie przygotuje się dzieci do seksualności w szkole to potem zrobi to internet albo smartfon. Czyli rodzice zabrońcie swoim dzieciom i młodzieży do 18 roku życia używania smartfonów potem wysłać je na naukę przedślubną do proboszcza a dopiero potem kupić smartfon i laptop jako prezent ślubny.
 • Tomaszszcz
  10.03.2019 17:53
  Rodzice mają prawo i obowiazek ! Nauczenia dzieci jak dziala organizm w roznych fazach rozwoju! Nie szkola! Tylko rodzice! Sa odpowiednie ksiazki dla rodzicow! I to wasze zadanie Rodzice , nikt nie moze was z tego zwolnic.
 • Kuba
  11.03.2019 09:11
  Bóg zapłać księdzu biskupowi za mądre słowa. Trzeba być dzieckiem Diabła, żeby seksedukację według norm WHO wprowadzać do szkół. Diabeł ma wielu miłośników współcześnie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  11°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  16°C Piątek
  noc
  wiecej »