W. Brytania odmówiła azylu Irańczykowi nawróconemu na chrześcijaństwo. Powód: "chrześcijaństwo nie jest religią pokojową"

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (Home Office) odmówiło przyznania azylu Irańczykowi nawróconemu na chrześcijaństwo. Przyczyną odmowy było stwierdzenie urzędnika, że chrześcijaństwo nie jest religią pokojową.

Mężczyzna, któremu w Iranie grozi kara śmierci za porzucenie islamu, w 2016 r. napisał we wniosku azylowym, że wybrał chrześcijaństwo, bo jest ono religią pokojową. W odpowiedzi dwa tygodnie temu otrzymał decyzję odmowną. Jej autor napisał, że Księga Apokalipsy "jest pełna obrazów zemsty, zniszczenia, śmierci i przemocy". Jego zdaniem, przeczy to oświadczeniu wnioskodawcy, że nawrócił się na chrześcijaństwo, odkrywszy, że jest ono religią pokojowa, w przeciwieństwie do islamu.

Sprawa stała się głośna i wywołała oburzenie. Szef Home Office Sajid Javid uznał stanowisko swego podwładnego za "całkowicie nie do przyjęcia" i zapowiedział śledztwo w tej sprawie. Trwa też postępowanie odwoławcze w sprawie Irańczyka.

Wspierający go opiekun społeczny wyspecjalizowany w sprawach azylowych Nathan Stevens zauważył, że nie był to pierwszy przypadek tego typu. Kilka lat temu inny chrześcijanin-konwertyta z Iranu otrzymał z Home Office pismo, w którym jakiś urzędnik napisał: „Stwierdził Pan w swoim wniosku azylowym, że Jezus jest Pana zbawicielem, ale potem stwierdził Pan, że nie będzie On w stanie uratować Pana przed reżimem irańskim, dlatego uważamy, że nie jest Pan w pełni przekonany do swej wiary i jest ona połowiczna".

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Niedziela
  noc
  10°C Niedziela
  rano
  15°C Niedziela
  dzień
  16°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »