Dialog międzyreligijny w służbie konkretnych społeczeństw oraz jako narzędzie wygaszania konfliktów i promocji pojednania – tak można streścić tematykę obrad azjatyckiego kongresu poświęconego relacjom różnych religii.
Został on zorganizowany w Tajlandii przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego. (W obradach uczestniczy przewodniczący dykasterii, kard. Jean-Louis Tauran oraz odpowiedzialni za dialog międzyreligijny z Bangladeszu, Indii, Indonezji, Japonii, Korei, Laosu, Malezji, Mjanmaru, Nepalu, Paskitasnu, Filipin, Tajwanu, Tajlandii, Sri Lanki i Wietnamu.)
Odpowiadając na konkretne potrzeby kontynentu azjatyckiego spotkanie koncentruje się odpowiednio na dialogu chrześcijan z buddystami, hinduistami i muzułmanami. Na przykładzie Tajlandii, gdzie wspólne zaangażowanie przedstawicieli różnych religii niejednokrotnie już pomogło rozwiązać palące problemy społeczne, wskazano, że dialog i mediacja religijna mogą stać się zaczątkiem pokojowego rozwiązywania kryzysów, czego potrzebują będące mozaiką wielu religii społeczeństwa azjatyckie.
Azjatycki Kongres Międzyreligijny potrwa do 18 lipca. Obrady odbywają się w Baan Phu Waan Pastoral Center w Sampran, niedaleko Bangkoku.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.