Ejlat ostrzelany rakietami

Pięć pocisków rakietowych wystrzelono w poniedziałek o świcie na izraelski kurort Ejlat nad Morzem Czerwonym - poinformował szef miejscowej policji. Co najmniej jeden pocisk uderzył w Akabę w Jordanii. Egipt zaprzecza, by rakiety odpalono z jego terytorium.

W Ejlacie nikt nie został ranny - podało wojskowe radio izraelskie. Rzecznik policji potwierdził, że doszło do eksplozji "wokół i w mieście Ejlat", ale nie spowodowały one szkód i nikt nie został ranny.

Jordańskie MSW poinformowało natomiast, że jedna rakieta typu Grad spadła na głównej ulicy w Akabie nad Morzem Czerwonym raniąc cztery osoby, w tym jedną ciężko.

"Trochę za wcześnie, by o tym przesądzać, ale są powody, by przypuszczać, że strzelano z południa" - powiedział komendant okręgowy policji Mosze Cohen w radiu izraelskim, odnosząc się do półwyspu Synaj w Egipcie.

Według Cohena dwie rakiety wpadły do morza, a dwie "uderzyły, jak się wydaje, w terytorium jordańskie".

Przedstawiciel egipskich służb bezpieczeństwa zapewnił jednak agencję AFP, że rakiety nie zostały wystrzelone z Egiptu.

"Rakiety nie pochodziły z Synaju. Jakikolwiek wystrzał tego rodzaju z Synaju wymagałby przygotowań logistycznych i sprzętu, które są nie do wyobrażenia, zważywszy na środki bezpieczeństwa obowiązujące na półwyspie", a zwłaszcza wzdłuż granicy z Izraelem - zapewnił. Jak dodał, "na Synaju nie zauważono jakiejkolwiek podejrzanej aktywności".

Jordański minister ds. mediów Ali al-Ajed zapewnił natomiast, że rakieta, która uderzyła w jego kraj, nie została wystrzelona z jego terytorium.

W kwietniu w wodach koło Ejlatu znaleziono pozostałości rakiet. Ataki w okolicach tego miasta są rzadkością.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
30°C Poniedziałek
dzień
30°C Poniedziałek
wieczór
24°C Wtorek
noc
20°C Wtorek
rano
wiecej »