Superpuchar dla Atletico Madryt

Piłkarze Atletico Madryt zdobyli Superpuchar UEFA, pokonując w Monako Inter Mediolan 2:0 (0:0). Atletico to zwycięzca Ligi Europejskiej, a Inter triumfował w Lidze Mistrzów.

Inter Mediolan - Atletico Madryt 0:2 (0:0)

Bramki: Jose Antonio Reyes 62, Sergio Aguero 83.

Sędziował Szwajcar Massimo Busacca. Widzów: 16 tys.

W 90. minucie Diego Milito nie wykorzystał rzutu karnego dla Interu.

Inter: Julio Cesar; Maicon, Lucio, Walter Samuel, Cristian Chivu; Javier Zanetti, Wesley Sneijder (79-Coutinho), Esteban Cambiasso, Dejan Stakovic (68-Goran Pandev); Samuel Eto'o, Diego Milito.

Atletico: David de Gea; Tomas Ujfalusi, Luis Perea, Diego Godin, Alvaro Dominguez; Jose Antonio Reyes (69-Fran Merida), Paulo Assuncao, Raul Garcia, Simao (90-Ignacio Camacho); Diego Forlan (82-Jose Manuel Jurado), Sergio Aguero.

Atletico nadspodziewanie łatwo pokonało Inter prowadzony od niedawna przez byłego szkoleniowca Liverpoolu Rafę Beniteza, który zastąpił Jose Mourinho. Hiszpański zespół dominował w środku pola, nie pozwalając Interowi na stwarzanie groźnych sytuacji.

Obydwa zespoły miały zaledwie po kilka okazji do zdobycia goli, z których dwie wykorzystali piłkarze z Hiszpanii. Najpierw, w 62. minucie efektowną bramkę strzelił Jose Antonio Reyes; minął obrońcę Interu i strzałem z ostrego kąta pokonał Julio Cesara. Dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższył Sergio Aguero, kierując piłkę do pustej bramki po dośrodkowaniu Simao.

Inter próbował odmienić losy meczu, ale był bezradny. W ostatniej minucie nie wykorzystał nawet rzutu karnego - David de Gea obronił strzał Diego Milito.