Watykański szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus i IBM nawiązały współpracę, która może zrewolucjonizować leczenie dzieci cierpiących na nowotwory mózgu i rzadkie choroby. „Celem wspólnego projektu jest użycie sztucznej inteligencji, która znacznie przyspieszy proces diagnostyczny, co jest kluczowe w walce z tymi chorobami” – wyjaśnia dyrektor szpitala Mariella Enoc.
Nowoczesna pediatria produkuje coraz większe ilości danych. Bardzo trudno zintegrować je w spójny obraz choroby. „Gdyby się to udało, leczenie dzieci przeszłoby na wyższy poziom” – dodaje dyrektor. Informatycy uważają, że jest to możliwe dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.
Współpraca z IBM pozwoli lekarzom wykryć chorobę w jak najwcześniejszej fazie, kiedy jest jeszcze szansa na jej wyleczenie. Pomoże także wykorzystać zdobyte dane do lepszego zrozumienia chorób i opracowania leków oraz metod leczniczych w przyszłości.
Szpital Dzieciątka Jezus opiekuje się dziećmi i młodzieżą na całym świecie. Jego misją jest pomoc najmłodszym niezależnie od ich pochodzenia i wyznawanej religii. Oprócz Włoch, działa także w krajach rozwijających się, takich jak Tanzania, Etiopia czy Republika Środkowoafrykańska.
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.