Woda wstrzymuje ruch pociągów

Woda podmyła nasyp linii kolejowej Skawce - Sucha Beskidzka; od godz. 13 ruch pociągów jest tam wstrzymany - poinformował PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Pociągi nie jeżdżą też przez Węgierską Górkę k. Żywca - drzewa spadły tam na sieć energetyczną.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP Siemieniec, na trasie przez Węgierską Górkę kursuje komunikacja zastępcza. "Tutaj przyczyny wstrzymania ruchu pociągów są pozakolejowe. Drzewa spadły na sieć energetyczną i żeby ją naprawić, energetycy musieli wejść na tereny kolei" - powiedział.

Kolejarze pracują na trasie Żywiec - Żywiec Sporysz, gdzie podniosły się wody rzeki Soły. Od rana ochraniają tam most m.in. przed spływającymi konarami drzew. Problemy są też na Górnym Śląsku. Jak wyjaśnił rzecznik, teren na trasie Katowice Brynów - Katowice Ligota leży w niecce. Kolejarze wypompowują więc wodę spływającą na tory. Jednak mimo tych prac, ruch jest na razie wstrzymany w dwóch miejscach.

Pogotowia techniczne zarządzającej torami spółki PKP PLK zostały postawione w stan gotowości w nocy. "W nocy stan gotowości był na terenie Zakładów Linii Kolejowych na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, opolskiego. Trudna sytuacja była m.in. na stacji Katowice Brynów i na stacji Wisła Uzdrowisko. Kolejarze utrzymali przejezdność pociągów. Rano wszystkie linie były przejezdne" - powiedział rzecznik.

Dodał, że w razie potrzeby kolejarze będą współpracować ze strażakami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOLEJ, PKP, POGODA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Czwartek
  noc
  22°C Czwartek
  rano
  29°C Czwartek
  dzień
  29°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »