Ekstremalne Drogi Krzyżowe - tylko duchowo. Oficjalne wydarzenia odwołane

"Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki".

W Bytomiu, Gliwicach, Kochcicach, Kokotku, Koszęcinie, Lublińcu, Rudach, Sośnicowicach, Tarnowskich Górach i Toszku miały wyruszyć w tym roku Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Niektóre były zaplanowane na 27 marca, większość na 3 kwietnia.

Jeszcze do niedawna organizatorzy wydarzenia informowali, że każdy uczestnik może przejść EDK indywidualnie, a wytyczone trasy są jedynie propozycją, dlatego - o ile nie będzie innych przeszkód - wierni mogą podjąć podobne wyzwanie w dowolnym miejscu i czasie.

Jednak ponieważ istniejące już przeszkody się nasilają - chodzi rzecz jasna o pandemię koronawirusa - na stronie edk.org.pl pojawił się nowy komunikat, w którym pomysłodawca nocnych wędrówek, ks. Jacek Stryczek, wraz z osobami wspierającymi tę inicjatywę, proszą o duchowe przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

"Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii" - pisze ks. Stryczek.

"W związku z pandemią wirusa, tegoroczna EDK we wcześniej zaplanowanych terminach stanie się drogą w wymiarze duchowym. Módlmy się o ustąpienie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny. Ufam, że wyjdziemy z tego razem, silniejsi" - prosi rzecznik EDK ks. Zbigniew Gełdon.

Na swoim facebookowym fanpejdżu sztab rejonu gliwickiego, gdzie było zaplanowanych aż siedem tras EDK, nie zachęca do długich pieszych i samotnych wędrówek.

"Trasy są przygotowane, ślady wgrane, opisy uaktualnione. Całe jednak wydarzenie rozpoczęte Mszą Świętą (również w związku z dekretem bp. Jana Kopca - przyp. red.) chcielibyśmy przełożyć na spokojniejsze czasy. Myślę, że po ustaniu pandemii będziemy potrzebowali szczególnego spotkania z Bogiem w ciszy, ciemności i samotności. O terminie będziemy informować na bieżąco, trudno dziś coś ustalić ze względu na bardzo dynamiczną sytuację. Proszę pozostańcie z nami w kontakcie i módlcie się o ustanie pandemii" - apelują organizatorzy.

Również inne rejony w diecezji informują na swoich stronach o odwołaniu oficjalnych wydarzeń związanych z EDK. Organizatorzy zachęcają jednak wzięcia udziału w internetowych rekolekcjach, które od Środy Popielcowej są umieszczane na profilach społecznościowych EDK.

Można też skorzystać - najlepiej w zaciszu swojego domu - z przygotowanych rozważań dotyczących Drogi Przebaczenia.

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  11°C Piątek
  rano
  14°C Piątek
  dzień
  15°C Piątek
  wieczór
  12°C Sobota
  noc
  wiecej »