Znany hiszpański ekonomista wyróżnił Polskę za walkę z epidemią

W internecie nie słabną w piątek komentarze wobec krytycznych pod adresem władz Hiszpanii uwag znanego ekonomisty z tego kraju Luisa Huete za błędne działania dotyczące zarządzania kryzysem w czasie epidemii koronawirusa. Ekspert w umieszczonej na swoim koncie na twitterze grafice dotyczącej skuteczności walki z kryzysem poszczególnych państw świata wyróżnił tymczasem Polskę.

Huete, ekspert w dziedzinie ekonomii i zarządzania międzynarodowego, zamieścił na wykresie kilkanaście państw świata, wskazując, że wraz z rozszerzaniem się choroby ich władze stanęły przed dylematem czy ratować ludzi, czy raczej skoncentrować się na ochronie gospodarki.

Ekonomista, który jest wykładowcą w IESE Business School, a także w Harvard Business School, odnotował, że polskiemu rządowi udało się pogodzić zarówno skuteczną walkę o ludzi, jak i o ochronę krajowej gospodarki.

W czterech częściach wykresu obrazującego walkę poszczególnych państw z epidemią Luis Huete umieścił Polskę w ramce z napisem "państwa, które ratują i ludzi i gospodarkę". W rubryce tej znalazły się również Niemcy, Japonia, Dania, Malta, Austria, Portugalia oraz Słowacja.

Z kolei wśród państw, które poprzez swoje decyzje dotyczące obostrzeń walczą "o gospodarkę, ale nie ratują ludzi", Huete wymienił USA, Luksemburg, Szwecję oraz Holandię.

W trzeciej grupie wykresu, gdzie znalazły się kraje "ratujące życie ludzkie, ale nie ratujące gospodarki" zostały wymienione Litwa, Chorwacja, Cypr oraz Grecja.

Natomiast w ostatnim gronie państw, które Luis Huete określił jako kraje, które "ani nie ratują życia ludzi, ani gospodarki" znalazły się Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Francja, a także Irlandia i Belgia.

Wykres został przygotowany przez Huete w oparciu o liczbę zgonów przypadających na 1 mln obywateli, a także bazując na najbliższych prognozach ekonomicznych KE.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
13°C Wtorek
dzień
13°C Wtorek
wieczór
12°C Środa
noc
10°C Środa
rano
wiecej »