Ponad 5 tys. pakistańskich rodzin chrześcijańskich otrzyma pomoc od Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Ponad 5 tys. pakistańskich rodzin chrześcijańskich, najbardziej dyskryminowanych w kraju, otrzyma pomoc żywnościową oraz przeznaczoną na obronę przed koronawirusem od Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Projekt ten wspiera szczególnie sieroty, wdowy oraz bezrobotnych w największych miastach i ośrodkach Pakistanu.
Jak dotychczas odnotowano w tym azjatyckim kraju prawie 65 tys. przypadków koronawirusa, a chrześcijanie należą do najbardziej dotkniętych pandemią, ponieważ przymusowa kwarantanna drastycznie zmniejszyła możliwość pozyskiwania środków na utrzymanie, zmuszając wielu do życia w ciasnych i przeludnionych miejscach. Wiele osób, czytamy w komunikacie stowarzyszenia, „jest rutynowo zatrudniana jako pomoc domowa, personel sprzątający oraz kuchenny, czyli w sektorach, które są najbardziej dotknięte skutkami koronawirusa”. Spora grupa została zwolniona bez uprzedzenia, ponieważ rodziny, w których ci ludzie pracowali, obawiały się zarażenia.
Program antykryzysowy obejmuje również wykorzystanie radia oraz mediów społecznościowych do rozpowszechniania informacji użytecznych dla obrony przez ryzykiem zarażenia. W kościołach zostaną rozdane wiernym maseczki ochronne. Kapłani, siostry zakonne, katechiści, pracownicy diecezji oraz wolontariusze zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej.
Stowarzyszenie udzieli także wsparcia finansowego 70 księżom archidiecezji w Lahaurze, 4 z głównego seminarium Redemptoris Mater w Karaczi oraz 4 z seminarium św. Franciszka Ksawerego w Lahaurze poprzez ofiary na odprawienie Mszy.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.