Europejska Unia Kobiet broni Radziszewskiej

Pani Minister mówi prawdę o rzeczach ważnych z wielką kulturą i szacunkiem wobec wszystkich. Wielokrotnie broniła osób słabszych i dyskryminowanych – na różne sposoby piszą w oświadczeniu działaczki Sekcji Polskiej Europejskiej Unii Kobiet

Publikujemy tekst przesłanego nam oświadczenia.

W ciągu ostatnich dni sformułowano wiele zarzutów pod adresem Pani Minister ds. równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej.

Współpracujemy z Panią Minister od kilku lat podejmując i realizując wiele wspólnych inicjatyw i projektów na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji wobec kobiet i zwalczania stereotypów płci. Do najważniejszych należały:  Prace Podzespołu do spraw rynku pracy i aktywności społecznej, Kampania Białej Wstążki – największa na świecie skierowana do mężczyzn mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet, konkurs „Jestem szefową”- innowacyjny projekt, który postawił sobie za cel wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn w dostępie do funkcji przywódczych poprzez promowanie pozytywnego wizerunku kobiet- liderek wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Aktualnie finalizujemy kolejny projekt dotyczący przygotowania kampanii medialnej (spoty telewizyjne) zachęcającej wyborców do głosowania na przedstawicieli grup dyskryminowanych – w tym osób o orientacji homoseksualnej, kobiet, niepełnosprawnych.

Pani Minister mówi prawdę o rzeczach ważnych z wielką kulturą i szacunkiem wobec wszystkich. Wielokrotnie broniła osób słabszych i dyskryminowanych – na różne sposoby. Wyrażamy poparcie dla Niej oraz zaniepokojenie agresją i napastliwością radykalnych środowisk politycznych i społecznych domagających się dymisji Pani Minister.

W czasie naszych kontaktów Pani Minister Elżbieta Radziszewska dała się poznać jako człowiek niezwykle uczciwy i prawy, o wysokim poczuciu odpowiedzialności i obowiązkowości w podejmowanych przez siebie zadaniach. Żywimy ogromną nadzieję na dalszą aktywną i owocną współpracę. Wierzymy , że Pan Premier nie ulegnie politycznym i medialnym naciskom.

 

 

Wiceprzewodnicząca EUK- SP                                Przewodnicząca EUK-SP                                                                              

Aleksandra Łukomska-Smulska                           Barbara Bielicka- Malinowska                                                                          

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Wtorek
rano
3°C Wtorek
dzień
4°C Wtorek
wieczór
4°C Środa
noc
wiecej »