Pani Minister mówi prawdę o rzeczach ważnych z wielką kulturą i szacunkiem wobec wszystkich. Wielokrotnie broniła osób słabszych i dyskryminowanych – na różne sposoby piszą w oświadczeniu działaczki Sekcji Polskiej Europejskiej Unii Kobiet
Publikujemy tekst przesłanego nam oświadczenia.
W ciągu ostatnich dni sformułowano wiele zarzutów pod adresem Pani Minister ds. równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej.
Współpracujemy z Panią Minister od kilku lat podejmując i realizując wiele wspólnych inicjatyw i projektów na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji wobec kobiet i zwalczania stereotypów płci. Do najważniejszych należały: Prace Podzespołu do spraw rynku pracy i aktywności społecznej, Kampania Białej Wstążki – największa na świecie skierowana do mężczyzn mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet, konkurs „Jestem szefową”- innowacyjny projekt, który postawił sobie za cel wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn w dostępie do funkcji przywódczych poprzez promowanie pozytywnego wizerunku kobiet- liderek wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Aktualnie finalizujemy kolejny projekt dotyczący przygotowania kampanii medialnej (spoty telewizyjne) zachęcającej wyborców do głosowania na przedstawicieli grup dyskryminowanych – w tym osób o orientacji homoseksualnej, kobiet, niepełnosprawnych.
Pani Minister mówi prawdę o rzeczach ważnych z wielką kulturą i szacunkiem wobec wszystkich. Wielokrotnie broniła osób słabszych i dyskryminowanych – na różne sposoby. Wyrażamy poparcie dla Niej oraz zaniepokojenie agresją i napastliwością radykalnych środowisk politycznych i społecznych domagających się dymisji Pani Minister.
W czasie naszych kontaktów Pani Minister Elżbieta Radziszewska dała się poznać jako człowiek niezwykle uczciwy i prawy, o wysokim poczuciu odpowiedzialności i obowiązkowości w podejmowanych przez siebie zadaniach. Żywimy ogromną nadzieję na dalszą aktywną i owocną współpracę. Wierzymy , że Pan Premier nie ulegnie politycznym i medialnym naciskom.
Wiceprzewodnicząca EUK- SP Przewodnicząca EUK-SP
Aleksandra Łukomska-Smulska Barbara Bielicka- Malinowska
O decyzji Papieża poinformowała 5 kwietnia w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.
Z przekazanych informacji wynika, że papież nie przyjął ostatnio żadnych wizyt.
Wśród tematów rozmowy wymieniono wojnę na Ukrainie i inicjatywy mające na celu jej zakończenie.
Prezentacji polskiego tłumaczenia watykańskiego dokumentu "Antiqua et nova".
Jun wydał oświadczenie za pośrednictwem swoich prawników kilka godzin po decyzji TK.