„Izolacja sprzyja zwiększonemu korzystaniu z sieci oraz produkcji i wymianie pedofilskich materiałów pornograficznych, uwodzeniu bezbronnych oraz zastraszaniu ich” – uważa Ks. Hans Zollner, szef Centrum ochrony młodocianych przy Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.
Jezuita stwierdził, że znacznie wzrosła ilość nadużyć wobec dzieci oraz osób najsłabszych. Odnotowano również nadużycia wobec dzieci poniżej drugiego roku życia.
Ks. Zollner poprowadził konferencję internetową pt: „Ochrona on line w czasie izolacji”. Duchowny zauważył, że oczywiście internet unowocześnił życie, ale wzbudził także poważne pytania dotyczące wymiaru cielesnego, psychologicznego, edukacyjnego, relacyjnego oraz duchowego naszej egzystencji. Używanie sieci ze strony przestępców seksualnych przybiera różne formy: uwodzenia online, sextingu (która ma miejsce często pomiędzy rówieśnikami), nadużyć na żywo, cyber-chuligaństwa oraz zawstydzania. Najbardziej narażona grupa to młodociani w wieku od 11 do 13 lat, następnie od 7 do 10 lat. 90 % przypadków dotyczy dziewczynek. W samej Wielkiej Brytanii na przestrzeni kwietnia odnotowano 9 mln. prób nadużyć wobec młodocianych. Ks. Zollner podpowiada również co w tej sytuacji mogą zrobić rodzice i wychowawcy.
„Dobrą praktyką, która ma realny wpływ, jest kupowanie niektórych programów, które ograniczają dostęp do określonych stron i nie pozwalają na dostęp do innych. Ale to nie jest absolutnie pewny środek bezpieczeństwa, ponieważ dzisiejsza młodzież jest bardzo zdolna i znajdzie sposób, żeby ominąć bariery. Potrzebne jest edukowanie do ograniczonego korzystania, zarówno w czasie jak i w przestrzeni, na przykład tworzenie miejsc, w których nie używa się smartfonu – zauważył ks. Zollner. – Wiem bardzo dobrze, że jest to trudne do wprowadzenia, zwłaszcza jeśli nie ma żadnych zasad, ale bez tych zasad myślę, że nigdy nie osiągniemy prawdziwej ochrony. Ważne jest również, aby wiedzieć, z czego korzystają młodzi ludzie, jakie są ich kanały komunikacji, zarówno Facebook jak i Snapchat. Trzeba również edukować poprzez przykład, to znaczy patrzeć z nimi, przejść do uprawnionych stron, grać z nimi online, aby pokazać, co można robić, a czego nie wolno.“
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.