Postulaty Janusza Palikota m.in. o rozdziale państwa od Kościoła pokazują jednostronną wizję człowieka - uważa ks. prof. Sławomir Fundowicz, wykładowca w Katedrze Prawa Administracyjnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Dzisiaj okazuje się, że w świecie można promować człowieka obojętnego wobec spraw religii, a nie wierzącego - podkreślił kanclerz radomskiej kurii.
Ks. Fundowicz zauważył, że postulaty posła Palikota odżywają w różnych środowiskach już od czasów Rewolucji Francuskiej. - Mówiąc o zakazie uczestniczenia osób duchownych w uroczystościach państwowych, nie rozumiem irracjonalnego lęku posła przed duchownymi. Mogę być wszędzie, nie ma żadnych podstaw prawnych, ideologicznych, czy też filozoficznych, zwłaszcza wtedy, kiedy tyle mówi się dzisiaj o tolerancji - zauważył w rozmowie z Radiem Plus Radom ks. Fundowicz.
Ks. Fundowicz przypomina, że Konstytucja RP zakłada, że możemy wyznawać religię w życiu prywatnym i publicznym. - Mamy rozdział organizacyjny państwa i Kościoła. Ale mamy i wspólnotę zadań, które realizujemy razem. Dotyczy to m.in. pomocy charytatywnej, rozwoju kulturalnego i naukowego, czy też patriotyzmu. Istotą Kościoła jest to to, aby być wszędzie tam, gdzie jest człowiek - stwierdził kanclerz radomskiej kurii.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.
40-dniowy post, zwany filipowym, jest dłuższy od adwentu u katolików.