Szacuje się, że chroniczny głód doskwiera ponad 820 mln ludzi.
Przez pięć minut w całej Austrii biły dziś kościelne dzwony przypominając o dramacie głodu na świecie. Jednocześnie Caritas prowadziła nadzwyczajną zbiórkę funduszy pomocowych, które zostaną przekazane do najuboższych krajów świata. Szacuje się, że chroniczny głód doskwiera ponad 820 mln ludzi. Z powodu negatywnych skutków pandemii liczba ta może wzrosnąć w tym roku o kolejne 265 milionów.
Kościelne dzwony zabiły w trzech tysiącach austriackich parafii w godzinie śmierci Jezusa. Do akcji włączyła się również Górna Adyga. To już czwarty rok z rzędu, jak w ostatni piątek lipca Kościół przypomina w ten sposób o dramacie głodu, zachęcając do solidarności z najbardziej potrzebującymi. „Bicie dzwonów tradycyjnie zaprasza nas do świątyni na liturgię, często przestrzega też przed niebezpieczeństwem. U nas dzwony głoszą również cierpienie świata, jakim jest stale rosnący głód” – podkreśla bp Benno Elbs.
Caritas Austria od lat aktywnie włącza się w pomoc najbardziej ubogim krajom świata. Obecnie prowadzi ponad 70 różnorodnych projektów, których beneficjentami jest prawie ćwierć miliona osób. „Pandemia znacząco pogłębiła biedę na świecie. Drastycznie wzrosły ceny żywności, a ludzie zostali bez pracy” – podkreśla ks. Hannes Ziselberger z austriackiej Caritas. Na całe szczęście, jak mówi, mimo koronawirusa nie maleje liczba ofiarodawców, którzy w miarę swych możliwości wspierają głodujących, szczególnie dzieci.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.