Kapucyńskie centrum duchowości

W Jerozolimie otwarto nowe centrum duchowości i religijnej formacji świeckich prowadzone przez zakon Braci Mniejszych Kapucynów. „Ja jestem światłością świata” (J 8,12) to motto Centrum pomyślanego dla zorganizowanych grup lub indywidualnych pielgrzymów pragnących pogłębić swoją duchowość oraz znajomość Ziemi Świętej.

W swoim przemówieniu łaciński patriarcha Jerozolimy przypomniał, że symbol światła jest dla chrześcijan zobowiązującym wezwaniem do życia według ewangelicznych błogosławieństw. „Kroczenie w Chrystusowym świetle w Jerozolimie – podkreślił abp Twal – oznacza pójście pod prąd, dążenie do świętości na drodze miłości Boga i bliźniego, z nadzieją jaką niesie Chrystus”.

W uroczystej inauguracji oprócz patriarchy Jerozolimy wzięli udział między innymi nuncjusz apostolski w Izraelu, kustosz Ziemi Świętej, minister generalny kapucynów oraz zaproszeni goście.

Podczas ceremonii inauguracji w ogrodzie zostało zasadzonych 10 drzew oliwnych jako wyraz wdzięczności wobec osób, których ofiarność i pasja przyczyniły się do powstania Centrum oraz na znak nadziei owocnych lat działania na rzecz lokalnej wspólnoty oraz duszpasterzy i wiernych z całego świata.

Teren z budynkami, w których rozpoczęło działalność nowe Centrum Duchowości należy do zakonu kapucynów od 1930 r. i jest położone poza murami Starego Miasta, w żydowskiej dzielnicy Jerozolimy. Po drugiej wojnie światowej nieruchomości zostały przejęte przez władze Izraela, które większą część budynków przeznaczyły na szpital psychiatryczny. Rozpoczęte w 1990 r. starania o odzyskanie własności i wykorzystanie budynków dla celów religijnych zostały ukoronowane otwarciem kolejnego miejsca dla poszukujących głębszej relacji z Jezusem w Jego ziemskiej ojczyźnie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  6°C Wtorek
  wieczór
  3°C Środa
  noc
  0°C Środa
  rano
  6°C Środa
  dzień
  wiecej »