Przewodniczący Rady Episkopatów Unii Europejskiej zapewnia o swym wielkim szacunku dla synodu Kościoła w Niemczech, zwanego formalnie drogą synodalną. Jego zdaniem wydarzenie to może być inspiracją dla Kościoła w Europie.
Rozmawiając podczas swego pobytu w Rzymie z agencją KNA kard. Jean-Claude Hollerich podkreślił, że Kościół w Niemczech ma odwagę stawiać poważne pytania. Jego zdaniem najważniejszą kwestią procesu synodalnego w tym kraju jest rola kobiet w Kościele. „Nie twierdzę, że mają zostać kapłanami. Ja tego po prostu nie wiem, choć jestem na to otwarty” – dodał arcybiskup Luksemburga.
Dodajmy, że w 1994 r. Jan Paweł II Listem apostolskim Ordinatio Sacerdotalis ostatecznie zamknął dyskusję na temat kapłaństwa kobiet. Potwierdził to również Papież Franciszek. W książkowym wywiadzie „San Giovanni Paolo Magno” stwierdził, że nie tylko w pełni zgadza się ze świętym Papieżem, ale chce także przypomnieć, że „ta kwestia nie podlega już dyskusji, ponieważ stanowisko Jana Pawła II było definitywne”.
Od redakcji Wiara.pl
Św. Paweł pisał: Niech więc uważają nas ludzie za sługi Chrystusa i za szafarzy tajemnic Bożych! A od szafarzy już tutaj się żąda, aby każdy z nich był wierny ( 1 Kor 4, 1-2).
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.