"18 kleryków Gdańskiego Seminarium Duchownego zakażonych koronawirusem" - informuje w komunikacie ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor.
Na stronie internetowej Gdańskiego Seminarium Duchownego ksiądz rektor Krzysztof Kinowski opublikował komunikat w związku z wykonanymi testami na obecność koronawirusa.
"Informuję, że w ostatnich dniach wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego, a więc klerycy, moderatorzy oraz pracownicy świeccy zostali poddani badaniom przesiewowym na obecność wirusa SARS-CoV-2" - podaje ksiądz rektor.
Jak dodał, u 18 kleryków zdiagnozowano COVID-19. Alumni, którzy otrzymali wynik ujemny, są poddani kwarantannie i izolacji, będąc pod stałym nadzorem epidemiologicznym. Wszyscy pracownicy świeccy oraz moderatorzy otrzymali wynik ujemny i są zdrowi.
"Zakażeni zostali odizolowani przez zakwaterowanie w odrębnym budynku i nie mają kontaktu z innymi osobami. Ogólny stan wszystkich zakażonych jest dobry i nikt z nich nie wymaga hospitalizacji. Gdańskie Seminarium Duchowne pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i medycznymi" - pisze ks. Kinowski.
"Zapewniamy o naszej modlitwie i o nią prosimy" - apeluje kapłan.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
"Wszystko jest zniszczone, a cała ludność schroniła się w pobliskich gęstych zaroślach".
Sprawa socjolog oskarżonej przez studentów o "promowanie poglądów radykalno-katolickich".
W ubiegłym roku o 60 proc. wzrosła liczba wniosków o rozwód. W sumie rozpadło się 650 tys. rodzin.
W harmonogramie planowane jest także rozpatrzenie projektu w sprawie waloryzacji rent i emerytur.