Miał być on zainicjowany w maju, ale uniemożliwiła to pandemia.
Stąd też w czwartek na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim odbędzie się międzynarodowe spotkanie, podczas którego Ojciec Święty zaprezentuje on-line to edukacyjne przedsięwzięcie.
Spotkanie będzie transmitowane na żywo przez watykańskie media. Wezmą w nim wirtualnie udział przedstawiciele świata akademickiego, nauczyciele, a także młodzież z wielu krajów świata. „Franciszek zaproponuje wszystkim ludziom dobrej woli przystąpienie do tego paktu, by zainicjować zmianę na skalę planetarną po to, by edukacja stała się siłą kreującą braterstwo, pokój i sprawiedliwość” – mówi Radiu Watykańskiemu abp Vincenzo Zani, sekretarz Kongregacji Edukacji Katolickiej, która odpowiada za realizację tej inicjatywy.
Do udziału w Globalnym Pakcie Edukacyjnym zaproszeni są zarówno przedstawiciele świata polityki, kultury, religii, jak organizacje międzynarodowe, stowarzyszenia humanitarne oraz sama młodzież. Pragnieniem Papieża jest włączenie osób oraz instytucji odpowiedzialnych i wywierających wpływ na kształt wychowania młodych ludzi, w działalność mającą na celu zintegrowanie wysiłków edukacyjno-formacyjnych. „Nigdy wcześniej nie było tak wielkiej potrzeby łączenia wysiłków w ramach szerokiego przymierza edukacyjnego, w celu kształtowania osób dojrzałych, zdolnych do przezwyciężenia rozdrobnienia i przeciwieństw oraz do odbudowania sieci relacji na rzecz ludzkości bardziej braterskiej” – podkreślił Franciszek w przesłaniu zapowiadającym rok temu tę inicjatywę.
W kilku jednocześnie przeprowadzonych atakach na północy kraju.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.