Do angażowania się w życie parafii zachęcał abp Damian Zimoń członków działającej w archidiecezji katowickiej Grupy 33 w czasie Mszy św. którą odprawił dla nich 9 listopada 2010 wieczorem w krypcie archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Zwracając się do tworzących ją ludzi stanu wolnego metropolita katowicki zauważył: „Ja też jestem stanu wolnego”.
„Szukajcie dróg, aby w świątyni swego życia być kimś pięknym” – mówił. Zachęcał też do lektury Pisma Świętego i dokumentów Benedykta XVI. „Nigdy nie miejcie pretensji do Pana Boga” – przypominał. Zwrócił również uwagę na słowa Papieża wygłoszone w czasie poświęcenia świątyni w Barcelonie.
Grupa 33 (nazwa pochodzi od liczby lat ziemskiego życia Jezusa Chrystusa) to Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego działające na terenie archidiecezji katowickiej. Gromadzi osoby w wieku od 25 do 55 lat, żyjące w stanie wolnym, tzn. takie, które nie wstąpiły w związki małżeńskie, pracują bądź poszukują pracy. „Chcemy pokazać, że jesteśmy i że takie życie ma sens. Że nie będąc żoną czy mężem, matką czy ojcem, księdzem czy osobą konsekrowaną, można być szczęśliwym” – wyjaśniają członkowie Duszpasterstwa.
Grupa 33, której początki sięgają roku 1994, jest propozycją dla osób, które pragną bliżej przyjrzeć się swojemu życiu. W grupie wspierają się obecnością, rozmową, radą, pomocą materialną i duchową. „Mamy różne talenty i umiejętności, którymi służymy sobie nawzajem. Jesteśmy otwarci - świadczymy też pomoc innym osobom potrzebującym. Ta nasza obecność i wspólna praca buduje między nami więzi” – mówią o sobie. „Jesteśmy powołani do szczęścia, czyli zjednoczenia z Bogiem na drodze miłości. Nasze bycie w Grupie jest rozeznawaniem właśnie tego powołania”.
Spotkania Duszpasterstwa Osób Stanu Wolnego odbywają się trzy razy w miesiącu nie tylko w Katowicach, ale także w kilku innych miastach archidiecezji.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.