Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą – to część ślubowania, które 21 listopada złożyli w całym kraju członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w święto patronalne - Chrystusa Króla Wszechświata - swojego Stowarzyszenia i Akcji Katolickiej. Również w Poznaniu odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Marka Jędraszewskiego, na którego ręce 35 kandydatów złożyło przyrzeczenie.
Młodzi w wieku od 16 do 25 roku życia wyrazili gotowość do nieustannej pracy nad sobą, przyrzekali całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Polsce. Poprzez ten akt uczą się odpowiedzialności za własne słowa. Jest to element ich dojrzałości jako członka KSM, chrześcijanina, obywatela i człowieka.
Uroczystość Chrystusa Króla obchodzona jest w całej Polsce. Msza św. z uroczystości była transmitowana przez Telewizję Polską z Warszawy oraz Zamościa. W Większości polskich diecezji młodzi ludzie złożyli przyrzeczenie, do którego przygotowywali się poprzez rekolekcje i szkolenia w ciągu całego roku.
Po Mszy św. na Wydziale Teologicznym w Poznaniu odbyła się okolicznościowa akademia, która zgromadziła ok. 250 osób – członków Akcji Katolickiej i KSM. W czasie spotkania ks. kan. Zbigniew Kucharski – Asystent Generalny KSM (jednocześnie Asystent Akcji Katolickiej i KSM
w diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej) wygłosił do członków obu stowarzyszeń prelekcję na temat życia zorganizowanego. Zwrócił w niej uwagę na przeszłość Polski, na odarcie Narodu Polskiego z elity intelektualnej i duchowej oraz na potrzebę odbudowywania elity świeckiej Kościoła. Ukazał także zebranym istotę ich powołania w Kościele i nieustannej pracy nad sobą, formacji nie tylko duchowej, ale też intelektualnej, rozwijanie daru umiejętności pracy z ludźmi.
Dzień wcześniej (tj. 20 listopada) młodzi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkali się w Tulcach k. Poznania w Sanktuarium Narodzenia Matki Bożej z Generalnym Asystentem Stowarzyszenia, by pogłębić swoją wiedzę na temat przywództwa, funkcjonowania managera i grupy oraz osobistego rozwoju. Młodzież w wieku od 17 do 24 roku życia zastanawiała się nad tym, kim jest lider, jakie cechy powinien posiadać, aby być skutecznym w swoim środowisku. Dowiedzieli się m.in. jak pracować, by potrafić oddzielić potencjał człowieka i jego możliwości od jego charakteru.
Ważnym elementem spotkania była dyskusja nad psychiką lidera, nad rozpoznawaniem potencjału
w drugiej osobie oraz umiejętnością późniejszego jego wykorzystania. Ksiądz Zbigniew Kucharski motywował młodych do bycia zawodowcem w dziedzinie pracy z ludźmi, by to co robią, przynosiło najlepsze rezultaty.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem ogólnopolskim, które gromadzi ok. 30 000 młodych ludzi w wieku od 14 (kandydaci) do 30 roku życia na trzech poziomach struktury – w parafiach, diecezjach oraz na poziomie krajowym. Jest organizacją łączącą pokolenia
i rozwijającą swoich członków w tej samej mierze na płaszczyźnie duchowej co intelektualnej.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.