Zidentyfikowano 3 ofiary wypadku na autostradzie

W wypadku autokaru zginęło łącznie 5 osób. Premier Mateusz Morawiecki złożył wyrazy współczucia rodzinom ofiar.

Prokuratura ustaliła tożsamość trzech spośród pięciu osób, które zginęły w wypadku ukraińskiego autokaru, do którego doszło w nocy na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce niedaleko Jarosławia na Podkarpaciu. Jest to jedna kobieta i dwóch mężczyzn.

Jak poinformowała zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka zakończone zostały już oględziny zarówno miejsca wypadku, jak i samego autokaru.

- Pojazd nie był wycieczkowy, ale rejsowy, więc podróżujące nim osoby były przypadkowe - podkreśliła.

Z dotychczasowych wiadomości wynika, że w autokarze podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Prokuratura będzie to także weryfikować, bowiem z listy pasażerów wynika, że pasażerów było 54.

Na miejscu wypadku udało się ustalić personalia trzech osób. Miały bowiem przy sobie dokumenty. To jedna kobieta i dwóch mężczyzn.

Tożsamość dwóch pozostałych ofiar śmiertelnych będzie ustalana. Wiadomo jedynie, że były to kobiety. W wyniku wypadku 5 osób nie żyje, 29 osób przebywa w szpitalach w tym 14 w stanie ciężkim.

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie wypadku.

"Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o tragicznym wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 pod Jarosławiem. Składam wyrazy współczucia rodzinom 6 ofiar, mam wielką nadzieję, że osoby ranne jak najszybciej odzyskają pełnię zdrowia" - napisał na Twitterze Morawiecki. Wpis z kondolencjami opublikował też w języku ukraińskim.

Z kolei polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wysłał kondolencje swojemu ukraińskiemu odpowiednikowi Dmytro Kulebie.

"Dramatyczne wieści z Kaszyc. 6 obywateli Ukrainy zmarło a wielu zostało rannych w wyniku wypadku autobusu. Wyrazy współczucia dla bliskich ofiar składam na ręce @DmytroKuleba. Podziękowania dla Flaga Polski ratowników za szybką i profesjonalną akcję ratunkową" - napisał na Twitterze po polsku i ukraińsku Zbigniew Rau.

Na wpis ministra zareagował szef ukraińskiej dyplomacji. Odnosząc się do oświadczenia Raua na Twitterze Kuleba napisał: "Dziękuję serdecznie @RauZbigniew za wyrazy współczucia i solidarności. Łączę się także w podziękowaniach Polskim ratownikom za udzielenie pomocy moim rodakom" - czytamy we wpisie ministra.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
13°C Niedziela
noc
9°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
16°C Niedziela
wieczór
wiecej »