Rozpoczęły się przygotowania do nagrania polskiej wersji hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w stolicy Portugalii w 2023 roku.
Wielojęzyczny hymn ŚDM w Lizbonie został opublikowany pod koniec stycznia. Dziś Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II poinformowały o rozpoczęciu prac nad polską wersją utworu. Całość projektu koordynować będzie ks. Sebastian Kowalczyk, Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży z Krakowa.
Aranżację muzyczną przygotuje Hubert Kowalski, kompozytor i producent muzyczny. W kwietniu odbędą się zdalne przesłuchania do chóru i orkiestry, do których zostaną zaproszeni przedstawiciele młodych z polskich diecezji biorących udział w projekcie. Planowane jest także nagranie teledysku, w którym pojawią się miejsca związane ze św. Janem Pawłem II. Klip ma zostać zaprezentowany w lipcu, kiedy przypada 5 rocznica krakowskich Światowych Dni Młodzieży.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:
• Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski;
• Bp Marek Solarczyk, Biskup Radomski, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży i delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
• bp Grzegorz Suchodolski, Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej
• bp Adam Bab, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej
Najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2023 r w Lizbonie pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Spotkanie, zaplanowane pierwotnie na 2022 r. zostało przesunięte ze względu na utrudnienia związane z trwającą pandemią koronawirusa.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.
Sejm przeciwko odrzuceniu projektu nowelizacji Kodeksu karnego, dotyczącego przestępstw z nienawiści
W 2024 r. funkcjonariusze dolnośląskiej KAS udaremnili nielegalny przywóz prawie 65 ton odpadów.