Liczne relacje z podróży zorganizowanych grup i pojedynczych osób na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie można śledzić w mediach społecznościowych. Rozpoczęła się inicjatywa oznaczana hasztagiem #WDrodzeDoLizbony.
Organizatorzy akcji, do której włączyła się Sekcja Polska Radia Watykańskiego i Vatican News, zachęcają do publikacji na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i Tik Toku, zdjęć i filmików z podróży na ŚDM w Lizbonie.
„Na spotkanie z Ojcem Świętym wyruszają pielgrzymki młodych ludzi. Papież Franciszek wielokrotnie zapraszał do używania współczesnych środków komunikacji, by dzielić się dobrymi wiadomościami. Publikując w mediach społecznościowych zdjęcia, filmiki z podróży na Światowe Dni Modzieży w Lizbonie i dołączając hasztag #WDrodzeDoLizbony, tworzymy wspólnotę online i dałem także świadectwo naszej wiary w przestrzeni internetu" - podkreśla szef Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego i Vatican News, ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Materiały zamieszczane w mediach społecznościowych na profilach prywatnych, wspólnotowych czy parafialnych, wykonywane są podczas podróży samolotami, na lotniskach, w autokarach, miejscach spotkań i wspólnego przebywania młodzieży zmierzającej na ŚDM w Lizbonie.
Oznaczanie relacji hasztagiem #WDrodzeDoLizbony jest inicjatywą Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, wspieraną m.in. przez Sekcję Polską Radia Watykańskiego i Vatican News.
Od czasu wznowienia walk w izraelskich atakach zginęło ponad 1,6 tys. Palestyńczyków.
Życzę wszystkim, aby Wielkanoc umocniła komunię wiary i miłości z Jezusem.
Abp Tadeusz Wojda SAC składa wszystkim wielkanocne życzenia.
Odbyło się też śniadanie wielkanocne dla osób potrzebujących.
Zaczął obowiązywać od 18 czasu lokalnego. Ma trwać do północy z niedzieli na poniedziałek.