Papież o święcie Bożego Miłosierdzia

Miłosierdzie tworzy "nowe relacje braterskiej solidarności" - powiedział papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej. Tak nawiązał do uroczystości Miłosierdzia Bożego, która będzie obchodzona w niedzielę.

Zwracając się do Polaków z biblioteki w Pałacu Apostolskim, papież powiedział: "Drodzy bracia i siostry, w niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego".

"Ustanawiając je, święty Jan Paweł II przypomniał nam, że liturgia tej niedzieli zdaje się wytyczać szlak miłosierdzia, które odbudowuje więź każdego człowieka z Bogiem, a zarazem tworzy także między ludźmi nowe relacje braterskiej solidarności" - mówił Franciszek.

Podkreślił: "Chrystus nauczył nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Boga samego, ale także jest powołany do tego, ażeby sam czynił miłosierdzie drugim".

Przypomniał słowa z Ewangelii według św. Mateusza: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Papież wezwał: "Zwróćmy się ufni do miłosiernego Chrystusa i prośmy dla nas o łaskę przebaczenia i czynnej miłości wobec bliźniego".

W czasie audiencji zapewnił o swej modlitwie za wszystkich, którzy zginęli i ucierpieli w wyniku powodzi w Indonezji i w Timorze Wschodnim.

Nawiązał też do obchodzonego we wtorek Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju, który został ustanowiony przez ONZ.

Franciszek wyraził pragnienie, by sport był przeżywany jako "wydarzenie drużynowe" i by sprzyjał dialogowi i solidarności między różnymi kulturami i narodami.

Zachęcił drużynę watykańskich lekkoatletów (Athletica Vaticana), czyli oficjalny klub sportowy Watykanu, by kontynuowała swoje zaangażowanie w szerzenie kultury braterstwa w dziedzinie sportu, zwracała szczególną uwagę na osoby najsłabsze i "stawała się w ten sposób świadkiem pokoju".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
3°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
3°C Sobota
wieczór
3°C Niedziela
noc
wiecej »