Komunikacja miejska Konina dojedzie do Lichenia

Sanktuarium Maryjne w Licheniu zachęca do przyjazdu w majowy weekend. Do 3 maja autobusy z Konina będą kursować 4 razy dziennie.

Jak podkreślił kustosz licheńskiego sanktuarium ks. Janusz Kumala, specjalną linię do Lichenia udało się zorganizować po raz pierwszy.

W Koninie autobusy rozpoczynają trasę z przystanku przy dworcu PKP. W Licheniu miejscem docelowym jest parking przy domu pielgrzyma Betlejem. Dodatkowo autobusy zatrzymują się na parkingu zlokalizowanym naprzeciwko Lasu Grąblińskiego. "Jest to propozycja dla osób, które mają trudności z dojazdem do Lichenia, a chciałyby odwiedzić sanktuarium" - wyjaśnił ks. Janusz Kumala.

W sobotę przypada 171. rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi Sikatce, dlatego księża marianie zapraszają na mszę świętą do Lasu Grąblińskiego.

"Tego dnia msza w grąblińskiej puszczy zostanie odprawiona w południe przed Kaplicą Sosny, z zachowaniem przepisów sanitarnych dotyczących pandemii koronawirusa. W tym samym czasie w bazylice zostanie odprawiona eucharystia w związku z przypadającym wspomnieniem św. Józefa, rzemieślnika. Gospodarze sanktuarium zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji ludzi pracy, poszukujących pracy oraz zagrożonych utratą pracy" - poinformował Robert Adamczyk z biura prasowego sanktuarium.

W niedzielę, w Dzień Flagi RP, główna msza święta zostanie odprawiona w południe w bazylice. Księża marianie zachęcają, aby ten dzień był okazją do modlitwy w intencji ojczyzny i pokazania przywiązania do barw narodowych. 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Główna Msza Święta w licheńskiej bazylice o godz. 12.00. Po niej zaplanowano koncert pieśni maryjnych.

Robert Adamczyk podał, że w weekend na terenie sanktuarium dostępna będzie oferta gastronomiczna w domach pielgrzyma. Wierni będą mogli podziwiać widoki Lichenia i okolicy z wieży widokowej znajdującej się po zachodniej stronie bazyliki. Natomiast w dzwonnicy bazyliki będzie można z bliska zobaczyć dzwon "Bogurodzica" - największy dzwon w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Sobota
dzień
25°C Sobota
wieczór
18°C Niedziela
noc
13°C Niedziela
rano
wiecej »