Informacje o podłożonych bombach dotarły też do NIK i KRS.
Informacja o bombie, która miała zostać podłożona w gmachu Sądu Najwyższego, dotarła do tej instytucji drogą elektroniczną. Pierwsza Prezes SN zarządziła ewakuację budynku.
Podobna sytuacja miała miejsce w KRS i w siedzibie NIK, o czym poinformowały tamtejsze służby prasowe:
"Dziś w godzinach porannych, za pośrednictwem poczty elektronicznej poinformowano o podłożeniu ładunku wybuchowego w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli oraz części delegatur na terenie kraju. Wobec powyższego przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli poinformowali odpowiednie służby oraz zarządzili ewakuację siedziby NIK oraz zagrożonych delegatur (Olsztyn, Białystok, Kielce, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Warszawa, Łódź)" - głosi komunikat NIK.
We wtorek sąd miał pochylić się nad kilkoma kwestiami dotyczącymi frankowiczów. Chodziło m.in. o decyzję, co się dzieje z kredytem, gdy sąd stwierdzi, że w umowie zawarto klauzule niedozwolone, czy też o kwestię pozywania klientów z tytułu nieuprawnionego wzbogacenia się. Alarm bombowy może spowodować kolejne już przesunięcie terminu rozstrzygnięć ws. frankowiczów. Już wcześniej data orzeczenia była przekładana.
Aktualizacja: Ok. godz. 12.30 służby zakończyły czynności sprawdzające w gmachu Sądu Najwyższego. Natomiast od godz. 13 rozpoczęło się posiedzenie Izby Cywilnej SN w sprawie kredytów we frankach.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.