Czy "L'Osservatore Romano" pod kierownictwem Giovanni Marii Viana "podkopuje" autorytet Kościoła, czy pozwala raczej wpuścić świeże powietrze do "stęchłego świata watykańskich mediów"? – zastanawiają się w edytorialu dziennikarze brytyjskiego tygodnika "Catholic Herald". Nie dają jednak na tak postawione pytanie jednoznacznej odpowiedzi.
W artykule przypominają, że jedyny watykański dziennik, obwiniany był niedawno za złamanie embarga i opublikowanie fragmentów wywiadu-rzeki z papieżem, nie opatrzonych żadnym komentarzem. Opublikowanie fragmentów rozmowy dotyczących prezerwatyw bez wyjaśnienia, iż w tej sprawie nie nastąpiła żadna zmiana w nauczaniu Kościoła, spowodowało, że wielu obwinia właśnie watykański dziennik za całą "wrzawę" jaka potem nastąpiła – zauważa brytyjski tygodnik katolicki. "Catholic Herald" zwraca też uwagę, że nie po raz pierwszy "L’Osservatore Romano" musi ostatnio odpierać zarzuty pod swoim adresem. Od 2007 roku, kiedy redaktorem naczelnym został Giovanni Maria Vian watykański dziennik sukcesywnie zamieszcza artykuły chwalące ikony pop kultury, takie jak Beatles, Simpsonowie czy Michael Jackson. Brytyjski tygodnik przytacza opinie krytyków, którzy podkreślają, że tego typu działania mogą być kłopotliwe dla Watykanu, gdyż wielu czytelników opinie wyrażone w artykułach "L’Osservatore" traktuje jako oficjalne stanowisko Kościoła.
Z drugiej strony, jak zauważa się w edytorialu, watykańska gazeta jest żywsza i bardziej atrakcyjna, stanowiąc "obowiązkową lekturę dla dziennikarzy, dyplomatów i watykańskich oficjałów".
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.