W środę po godz. 9 Sejm wznowił obrady. Posłowie zajmą się m.in. prezydenckim projektem zmian w konstytucji wiążącym się z członkostwem Polski w Unii Europejskiej.
Po wznowieniu obrad ślubowanie poselskie złożył Tadeusz Patalita, który objął w mandat po Witoldzie Kochanie (PO) wybranym w wyborach samorządowych na wójta Gorlic (woj. małopolskie).
Posłowie omówią w środę m.in. prezydencki projekt zmian w konstytucji zawierający m.in. uregulowania, które zaczną obowiązywać po wejściu Polski do strefy euro. Dotyczą m.in. organizacji NBP - w tym przyszłej likwidacji Rady Polityki Pieniężnej. Zmiany zakładają też m.in. możliwość głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego przez Polaków mieszkających w innych krajach UE, regulują procedury ewentualnego wystąpienia Polski z UE.
Debacie nad zmianami w ustawie zasadniczej będzie przysłuchiwał się prezydent Bronisław Komorowski.
Przed rozpoczęciem obrad Komorowski rozmawiał o projekcie z marszałkiem Grzegorzem Schetyną i szefami klubów: Tomaszem Tomczykiewiczem (PO), Mariuszem Błaszczakiem (PiS), Grzegorzem Napieralskim (SLD), Stanisławem Żelichowskim (PSL) oraz Joanną Kluzik-Rostkowską (PJN).
Ponadto Sejm zajmie się m.in. projektem uchwały w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Jana Heweliusza, a także projektami ustaw: o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 i o formach opieki nad dziećmi w wieku do 5 lat. Posłowie zapoznają się ponadto ze sprawozdaniem z realizacji programu wieloletniego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" w 2009 roku.
Po południu planowane jest spotkanie opłatkowe posłów i senatorów z udziałem prezydenta Komorowskiego i metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.