W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem rezolucji potępiającej reżim Aleksandra Łukaszenki za represje polityczne na Białorusi i sfałszowanie wyborów.
W projekcie rezolucji posłowie potępiają białoruskie władze za przemoc i represje wobec społeczeństwa oraz za sfałszowanie wyników grudniowych wyborów. "Stanowczo domagamy się od władz białoruskich natychmiastowego uwolnienia wszystkich aresztowanych i zaprzestania represji politycznych" - głosi projekt rezolucji.
Sejm zajmie się też rządowym projektem zmian w ustawie o grach hazardowych, który wprowadza zakaz organizowania gier w internecie, z wyjątkiem zakładów wzajemnych przez internet, określenia warunków eksploatacji automatów i urządzeń do gier, wprowadzenia rejestracji gości w ośrodkach gier i audiowizyjnego systemu kontroli gier w kasynach.
Posłowie zapoznają się ponadto z informacją bieżącą w sprawie sytuacji na kolei, w związku ze zmianami zaproponowanymi przez ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Będą także zadawać członkom rządu pytania w sprawach bieżących.
Z ustaleń prokuratury wynika, że wypłat dokonywano z bankomatów w różnych częściach kraju.
Przedstawiciele izraelskich władz oskarżyli Hamas o złamanie porozumienia o zwieszeniu broni.
Była to operacja "największa w historii" stanu Rio de Janeiro.
W wyniku uderzeń z powietrza zginęło 14 osób, jedna osoba przeżyła.