Katolicy w Wietnamie po raz kolejny stanęli w obronie własności kościelnej. Parafianie z wioski Thai Nguyen 80 km na północny-wschód od stołecznego Hanoi protestują od początku grudnia w obronie skonfiskowanych przez komunistów terenów.
Przed siedzibą komitetu ludowego katolicy zbudowali miasteczko namiotowe i mimo zimna i pory deszczowej kontynuują protest. W 2008 r. premier Wietnamu wydał dekret, w który zalegalizowano komunistyczną grabież majątków kościelnych. Zdecydowano wtedy, że skonfiskowana sprzed 1991 r. ziemia nie powróci do poprzednich właścicieli. Premier rządu w Hanoi zarządził jednocześnie, że konfiskaty po tej dacie będą zwracane.
Parafianie z Thai Nguyen domagają się respektowania rządowego zarządzenia, ponieważ konfiskatę ziem ich parafii obejmuje nowe prawo. Miejscowa nomenklatura partyjna zajęła tereny kościelne w kwietniu 1991 r. Ziemie podzielono wtedy na działki budowlane i posprzedawano. Policja przesłuchała już proboszcza parafii i zażądała, by zlikwidował miasteczko namiotowe przed komitetem ludowym. Ks. Nguyen Duc Dai odpowiedział funkcjonariuszom, że protest parafian ma podstawy prawne i jest uzasadniony.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.