Budynek katolickiego kościoła pw. Świętej Rodziny w Kaliningradzie definitywnie został przekazany w ręce rosyjskiego prawosławia.
Wcześniej istniały jeszcze nadzieje na zwrot kościoła, ale po decyzji Dumy okręgowej i ostatecznym przekazaniu go prawosławnym wszystko – jak się wyraził proboszcz tamtejszej parafii – „pozostaje w rękach Boga”.
Ks. Aleksander Krewski wyraził żal z powodu dwudziestoletnich, nieudanych starań o odzyskanie kościoła. Urzędniczka administracji kaliningradzkiej Irina Moriewa oznajmiła, że „oddanie kościoła prawosławnym jest w pełni sprawiedliwe”. Na pytanie, dlaczego należy oddawać prawosławnym własność protestancką i katolicką, skonfiskowaną przez władze sowieckie, odpowiedziała dziennikarzom: „Nie jesteście Rosjanami – nie zrozumiecie tego”.
Ks. Krewski przypomniał, że kościół Świętej Rodziny został zbudowany przez katolików sto lat temu. Wspólnota parafialna spotyka się w tymczasowym drewnianym baraku niezbyt nadającym się do stałego sprawowania liturgii. Kilka razy, np. w roku 2000, parafianie mieli okazję sprawować liturgię w kościele Świętej Rodziny zajmowanym przez filharmonię, który całkowicie zapełnili. Dlatego według ks. Krewskiego zwrot kościoła wydawał się konieczny i nieunikniony. Niestety również w tym roku katolicy z parafii Świętej Rodziny w Kaliningradzie Pasterkę sprawowali w warunkach tymczasowych.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.