Msza w obronie chrześcijańskiej rodziny

Tysiące mieszkańców Madrytu wzięło udział w niedzielę w mszy św., którą odprawiono na głównym placu hiszpańskiej stolicy w obronie tradycyjnej rodziny. Mszę zorganizowała archidiecezja madrycka pod hasłem: "Rodzina chrześcijańska nadzieją dla Europy".

Na placu Kolumba ustawiono ołtarz z krzyżem wysokości 20 metrów. Mszę św. koncelebrował kardynał Rouco Varela wraz z kilkudziesięcioma biskupami. Uczestników mszy pobłogosławił papież Benedykt XVI podczas bezpośredniego połączenia z Watykanem.

W liturgii udział wzięło wiele rodzin z dziećmi na wózkach, młodzież oraz osoby starsze. Długie kolejki ustawiały się do spowiedzi. Wokół placu wstrzymano ruch kołowy.

Według hierarchów Kościoła, hiszpańska rodzina jest narażona na "ataki socjalistycznego rządu i polityków". Do ataków zaliczane jest m.in. zezwolenie na aborcję, eutanazja oraz ułatwienia w rozwodach.

W listopadzie ubiegłego roku papież Benedykt XVI ocenił podczas wizyty w Santiago de Compostela, że Hiszpania jest krajem "zmaltretowanym przez agresywny laicyzm", w związku z czym potrzebna jest "generalna mobilizacja".

"Hiszpania była dawniej duchowym rezerwatem Zachodu, dziś jest ogrodem zdewastowanym przez dziki laicyzm" - powiedział wtedy papież. Teraz kardynał Rouco Varela wezwał do "rekonkwisty Hiszpanii".

Obecna debata wewnątrzkościelna toczy się wokół tego, w jaki sposób tego dokonać - czy poprzez utworzenie własnej partii politycznej, czy też poprzez inne działania społeczne - napisał w niedzielę dziennik "El Pais".

Według rzeczniczki rządzącej partii socjalistycznej (PSOE), Eleny Valenciano, "Kościół katolicki nie toleruje innych modeli rodzin, takich jak rodziny homoseksualne, ponieważ jest mizoginistyczny, tj. uprzedzony wobec kobiet, i nie rozumie ewolucji roli kobiety w społeczeństwie".

"Kościół tkwi w przeszłości, kiedy kobiety były podporządkowane mężczyznom. Jednak tak nie jest w dzisiejszych czasach" - uznała.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
15°C Środa
dzień
16°C Środa
wieczór
12°C Czwartek
noc
9°C Czwartek
rano
wiecej »