Liderzy Ewangelizacji

Od 4 do 6 lutego w Warszawie odbędzie się Ogólnopolskie Seminarium Liderów Ewangelizacji. Gościem i głównym prowadzącym będzie Johannes Hüger, trener i konsultant chrześcijański, autor kilku książek podejmujących tematykę przywództwa i kształcenia liderów. Organizatorem spotkania jest Akademia Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji. Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w seminarium.

Podczas Ogólnopolskiego Seminarium Liderów Ewangelizacji będzie można przyjrzeć się obecnym formom wykorzystywanym w dziedzinie ewangelizacji, dowiedzieć się o zasadach oraz kryteriach efektywnego przywództwa i odkryć je w sobie, wreszcie poznać umiejętności, które stanowią o tym, że lider może być skuteczny w swojej służbie. Poprzez praktyczne warsztaty uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje kompetencje oraz nauczyć się jak rozwijać w sobie umiejętności efektywnego lidera.

Program seminarium obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Podczas pierwszej z nich uczestnicy poznają ponadczasowe zasady stanowiące fundament działania dla liderów oraz współczesne wyzwania przed nimi stojące. Dowiedzą się szczegółowo na czym polega zorientowany na wartości model przywództwa, czym jest autorefleksja, pozwalająca odkryć mocne i słabe strony oraz umiejętności katolickiego lidera. Będzie również czas poświęcony procesowi szkolenia, rozwijania i nauczania umiejętności liderskich. W części praktycznej przewidziane są zajęcia warsztatowe, czyli tzw. „Narzędziownik Lidera”, podczas których demonstrowanych będzie wiele przydatnych, nowoczesnych narzędzi efektywnego komunikowania, w tym media internetowe. Tę część poprowadzi Krzysztof Najdowski, założyciel Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji.

Seminarium stanowi także wyjątkową okazję do spotkania się w gronie uczestników Akademii Liderów. Niektórzy z nich będą dzielić się tym, jak na co dzień wykorzystują swoje doświadczenia wyniesione z warsztatów pierwszej edycji programu Akademii.

Główne punkty seminarium poprowadzi Johannes Hüger, trener i konsultant chrześcijańskiej firmy Xpand, który jest autorem kilku książek podejmujących tematykę przywództwa, kształcenia liderów, prowadzenia siebie oraz zarządzania swoim czasem. Jego praca trenera i konsultanta z zakresu zarządzania polega na pomocy zarówno menadżerom i liderom, jak i organizacjom biznesowym oraz kościelnym w kreowaniu zdrowo funkcjonujących instytucji. W ramach firmy Xpand Johannes Hüger jest konsultantem i odpowiedzialnym w dziedzinie rozwoju liderów.

Ogólnopolskie Seminarium Liderów Ewangelizacji odbędzie się w dniach 4-6 lutego w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na warszawskich Bielanach. Do udziału w nim zaproszone są zarówno osoby, które brały udział w zeszłorocznych zajęciach Akademii Liderów, jak i wszyscy, którzy posługują we wspólnotach, grupach i ruchach duszpasterskich w Kościele. Otwarte jest również dla osób odpowiedzialnych za rekolekcje, wyjazdy ewangelizacyjne i wszelkiego rodzaju działania w ramach ewangelizacji. Nie ma ograniczenia wiekowego.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 20 stycznia poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.akademialiderow.org. Program Seminarium objęty jest patronatem Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji i Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Piątek
dzień
8°C Piątek
wieczór
5°C Sobota
noc
4°C Sobota
rano
wiecej »