W piątek w południe ogłoszony zostanie za zgodą Benedykta XVI dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, który formalnie zamknie cały proces beatyfikacyjny - informują nieoficjalnie źródła watykańskie.
Dekret zostanie opublikowany przez biuro prasowe Stolicy Apostolskiej w biuletynie po audiencji, na której papież przyjmie prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angelo Amato.
Nie wiadomo jeszcze, czy w piątek ogłoszona zostanie też data beatyfikacji polskiego papieża.
Do beatyfikacji wybrano trudny, jak się podkreśla, przypadek niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia całkowitego ustąpienia objawów zaawansowanej choroby Parkinsona u francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre. Dwa miesiące po śmierci Jana Pawła II modliła się ona do niego z całą swą wspólnotą zakonną.
Dokumentację w sprawie cudu zaaprobowały na przełomie listopada i grudnia komisje lekarzy i teologów w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. We wtorek cud został uznany przez komisję kardynałów.
Dekret w tej sprawie z prośbą o jego aprobatę zostanie przekazany Benedyktowi XVI wyjątkowo szybko, zaledwie trzy dni po głosowaniu kardynałów.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.