Na wieść o beatyfikacji Jana Pawła II czekało wielu, nie tylko katolicy, ale również ludzie dobrej woli, dla których Papież był wielkim autorytetem – mówi abp Zygmunt Zimowski, kierujący watykańskim „ministerstwem zdrowia”.
„Rzecz bez precedensu, że Benedykt XVI ogłosi błogosławionym swojego bezpośredniego poprzednika, zaledwie sześć lat po Jego śmierci – powiedział abp Zimowski. – Przecież on był pierwszym i naocznym świadkiem świętości Jana Pawła II, jako Jego bliski współpracownik przez ponad 20 lat. Spotykali się bardzo często i razem troszczyli się o świadectwo „Piotrowych kluczy”. Byłem świadkiem tej bliskości, przyjaźni i współodpowiedzialności. W tym miejscu chciałbym przypomnieć fragment homilii, wypowiedzianej po polsku przez Benedykta XVI, z okazji 5. rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II:
„Na zakończenie pragnę pozdrowić obecnych tu Polaków. Gromadzicie się licznie wokół grobu Czcigodnego Sługi Bożego ze szczególnym sentymentem, jako córki i synowie tej samej ziemi, wyrastający w tej samej kulturze i duchowej tradycji. Życie i dzieło Jana Pawła II, wielkiego Polaka, może być dla was powodem do dumy. Trzeba jednak byście pamiętali, że jest to również wielkie wezwanie, abyście byli wiernymi świadkami tej wiary, nadziei i miłości, jakich on nieustannie nas uczył. Przez wstawiennictwo Jana Pawła II niech was zawsze umacnia Boże błogosławieństwo”.
W tym duchu wielkiej odpowiedzialności przygotujmy się na uroczystość wyniesienia na ołtarze naszego rodaka, żyjąc jego słowami wypowiedzianymi w Starym Sączu w 1999 roku: „Bracia i siostry, nie lękajcie się chcieć świętości! Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie kończący się wiek i nowe tysiąclecie erą ludzi świętych!”. W liście apostolskim Novo millennio ineunte Jan Paweł II napisał, że „życie ludzi świętych najlepiej wyraża tajemnicę Kościoła” (n. 7), a powołanie do świętości jest podstawą programu duszpasterskiego dla całego Kościoła na nowe tysiąclecie (por. n. 30).
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.