Nabożeństwo ekumeniczne w Mikołowie

Odbyło się 20 stycznia 2011w bazylice św. Wojciecha. Wzięli w nim udział m.in. katowicki biskup pomocniczy Józef Kupny oraz Paweł Anweiler, biskup diecezjalny Ewangelicko-Augsburskiej Diecezji Cieszyńskiej, przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

„Kościół w Jerozolimie przypomina nam, że bez względu na podziały, apostolskie nauczanie przynagla nas do tego, by poświęcić siebie w miłości do innych i w wierności Kościołowi, który jest jednym ciałem” - powiedział katowicki biskup pomocniczy Józef Kupny witając uczestników nabożeństwa ekumenicznego, które odbyło się 20 stycznia 2011w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie.

Kazanie w czasie nabożeństwa wygłosił Paweł Anweiler, biskup diecezjalny Ewangelicko-Augsburskiej Diecezji Cieszyńskiej, przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Bp Anweiler podziękował za zaproszenie i możliwość podzielenia się z zebranymi swoja wiarą. Przywołując postać Abrahama, powiedział: „Jako pielgrzymi chcemy podążać za tymi, którzy są przodkami naszej wiary”. Dodał, że jesteśmy tylko i aż pielgrzymami na tej ziemi. „Jesteśmy w dwóch światach jednego Pana”, zachęcając, aby „Tu na ziemi widzieć konkret nieba”. Podkreślił, że trzeba wiary, aby pielgrzymować, a swe domy traktować jak nietrwałe namioty.

„W wierze przezywamy nieraz wielkie zachwycenie” - zwrócił uwagę kaznodzieja i wskazał, że istnieje pokusa, aby to zachwycenie zachować tylko dla siebie. Tymczasem człowiek wierzący powinien postępować według zasady „Zachwycenie w służenie i służba w zachwyceniu”. Bp Anweiler przywołał słowa Marcina Lutra o tym, że człowiek wierzący idzie, nawet jeżeli nie wie dokąd.

„Dom w niebie to świetlana perspektywa dla każdego z nas” - powiedział bp Anweiler, zaznaczając, że jest do dom zbudowany nas skale przez samego Boga.

„Jako chrześcijanie wiemy, że im bliżej będziemy Chrystusa, tym pełniejsza będzie nasza wiara” - stwierdził na zakończenie kaznodzieja.

Po modlitwie powszechnej duchowni różnych wspólnot chrześcijańskich udzielili wspólnego błogosławieństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
rano
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
7°C Poniedziałek
noc
wiecej »