Problem: Niewierność

Niewierność jednego ze współmałżonków to jeden z głównych problemów, z jakimi spotkali się specjaliści z Poradni Rodzinnej prowadzonej przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej.

Placówka istnieje od trzech lat. W ub. roku z porad psychologa, doradców życia rodzinnego lub duszpasterza rodzin skorzystało ponad 620 osób.

Dyrektor poradni i duszpasterz rodzin, ks. Sławomir Adamczyk podkreśla, że wiele małżeństw i rodzin przeżywa poważne problemy dotyczące nieumiejętności komunikacji, uczciwości małżeńskiej, rozłąki, kłopotów finansowych, niewłaściwych kontaktów z dziećmi czy rodzicami. Wiele małżeństw nie radzi sobie z agresją spowodowaną nadużywaniem alkoholu, uzależnieniem od internetu czy hazardu. Zdaniem duszpasterza, w wielu małżeństwach dochodzi do przemocy fizycznej, psychicznej, wykorzystywania seksualnego. Widać także problemy rodziców związanych z wychowaniem dzieci.

- Istnieje zatem ogromne zapotrzebowanie na korzystanie z pomocy specjalistów w dziedzinie małżeńskiej i rodzinnej. Jest to także duże wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za życie społeczne: samorządów, Kościoła, instytucji pozarządowych, aby dać wsparcie małżonkom przeżywającym różne kryzysy - uważa ks. Adamczyk.

W ub. roku poradnia zrealizowała program "Powrót nadziei". Dotyczy on małżeństw, które doświadczyły śmierci bliskiej osoby, a szczególnie dziecka. Ks. Adamczyk powiedział, że te przeżycia stały się przyczyną głębokich kryzysów w małżeństwach, które doprowadziły z kolei m.in. do depresji, zagubienia sensu życia i poczucia wyobcowania. W spotkaniach wzięło udział 14 osób.

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna została powołana dekretem bp. Zygmunta Zimowskiego. Mieści się przy parafii św. Kazimierza w Radomiu. Patronką jest św. Joanna Beretta Molla. Idea powołania poradni powstała w związku z peregrynacją kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji radomskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Piątek
dzień
8°C Piątek
wieczór
5°C Sobota
noc
4°C Sobota
rano
wiecej »